Ezek a kérdések több esetben megjárták már az Országos Választási Bizottságot (OVB) és az Alkotmánybíróságot is – mondta el lapunknak Karácsony Gergely, az LMP frakcióvezető-helyettese a népszavazási kezdeményezés jelenlegi állásáról. A múlt héten az OVB által elfogadott kérdések még nem emelkedtek jogerőre, mivel még nem hirdették ki a Magyar Közlönyben, és attól számítva még 15 nap áll rendelkezésre azok megtámadására – tette hozzá. Karácsony beszámolt arról is, hogy egyelőre nincs információjuk arról, hogy bárki megtámadta volna ezeket a kérdéseket.
Az LMP politikusa elmondta azt is, hogy informálisan fölvették a kapcsolatot azokkal a szakmai szervezetekkel, amelyek érintettek lehetnek ezekben a kérdésekben. Karácsony hozzátette, hogy a nyugdíjakat érintő témakör mellett a munka törvénykönyvét és a tankötelezettségi korhatárt érintő kérdéseket is tartalmazni fog az a csomag, amelyekben elkezdik majd az aláírásgyűjtést. Más ellenzéki pártokkal nem vették föl a kapcsolatot az aláírásgyűjtés kapcsán, de ha mások is beszállnak a gyűjtésbe, azt nem utasítják el, de ez az LMP akciója – hangsúlyozta a képviselő.
Keresik a partnereket
Karácsony beszámolt arról, hogy természetesen alaposan megvitatták a népszavazást a párton belül, mivel mindenki tisztában van ennek az akciónak a súlyával és nehézségeivel, de végül konszenzus alakult ki a kérdésben. „A népszavazás lehetőséget ad arra, hogy az emberek kézzelfogható módon kifejezhessék az akaratukat a kormány politikájával szemben, ezért is keresünk partnereket ehhez az akcióhoz.”
Mint arról az MNO beszámolt, Karácsony múlt héten, az OVB döntését követően arról beszélt, hogy „új népszavazási mozgalmat” szeretnének elindítani, az ügyben felveszik a szakszervezetekkel és szakmai szervezetekkel a kapcsolatot. Ennek kapcsán Szanyi Tibor, az MSZP „fenegyereke” úgy nyilatkozott az MNO-nak, arról ugyan nem tud, hogy megkeresték volna őket a zöldek ebben az ügyben, de „természetesen” akár aktivistákkal is segítenék őket, ha ezt kérik tőlük.
Közös jelölteket szorgalmaz Kovács
Kovács László, az MSZP alelnöke hétfőn arról beszélt, hogy nem tud egyértelműen válaszolni arra, hogy Schiffer András akadályozta-e a megegyezést, mivel az általa felkészült jogásznak és jó szónoknak tartott politikus ellentmondó nyilatkozatokat tett ez ügyben, volt, hogy bárkivel lehetségesnek tartotta a szövetséget, de volt, hogy Gyurcsány Ferencet, és olyan is előfordult, hogy a szocialistákat ki akarta zárni belőle.
Az MSZP-s politikus az egyfordulós választási rendszerre hivatkozva azt is szükségesnek nevezte, hogy a demokratikus ellenzékhez tartozók választási együttműködést kössenek, és minden egyéni választókerületben azt a jelöltet indítsák közösen, akinek a legjobb az esélye a győzelemre.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.