Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, aki az új államfő megválasztásáig az Országgyűlés elnökének feladatát és hatáskörét is gyakorolja, a temetésen elmondott beszédében kiemelte: a régóta várt újratemetés nem csak arról szól, hogy méltóképpen pótoljuk az elmaradt végtisztességet és végső nyughelyén gyászoljuk páter Vezér Ferenc szerzetest. Az újratemetésre nekünk, a kommunista vészkorszakot túlélőknek is erősen szükségünk van – mondta, hozzátéve: az újratemetés része annak a történelmi igazságtételnek, ami a közelmúltat megtisztítja a hazugságoktól.
A temetés előtti gyászmisét Bábel Balázs, a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye érseke celebrálta, aki beszédében kiemelte: most tudjuk meg, hogy a „kommunizmus pusztító őrülete” százmillió ember halálát okozta, közöttük 6 millió vértanúét, aki keresztény hite miatt halt meg.
A gyászszertartáson részt vett Kövér László, az Országgyűlés elnöke, aki az új államfő megválasztásáig a köztársasági elnök feladatát és hatáskörét gyakorolja.
A Petőfiszállást Pálosszentkúttal összekötő utat, melyet a mártírhalált halt szerzetesről neveztek el, Schönberg Jenő szatmári megyés püspök áldotta meg.
A temetési szertartást Bátor Botond, a pálos rend magyarországi tartományfőnöke végezte. A közel négyórás szertartás után a Máté István szobrászművész által készített emlékművet is leleplezték, mely Lezsák Sándor felajánlásával készült el.
Az 1914-ben Erdélyben, Szaniszló településen született Vezér György Ferenc szerzetes földi maradványait motoros kísérettel szállították Budapestről a pálosszentkúti Mária-kegyhelyre. A pálos rendi szerzetes utolsó állomáshelye volt a Petőfiszálláshoz tartozó Pálosszentkút.