Gyurcsány Nobel-díjas társaságba került

A volt miniszterelnök társszerzője egy Nobel-díjas amerikai közgazdász könyvének.

BL
2012. 05. 06. 11:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a napokban az Egyesült Államokban megjelenő könyv arról szól, hogyan kellene átalakítani a tőzsdék szabályozását. A kiadvány a 2008-as pénzügyi válság okait és következményeit vizsgálva fogalmaz meg javaslatokat annak érdekében, hogy tisztább, átláthatóbb, ellenőrizhetőbb legyen a tőzsdei kereskedelem, hogy jobban lehessen védeni a kisbefektetők érdekeit.

A John Wiley & Sons amerikai könyvkiadó gondozásában megjelenő műben a Nobel-díjas Lawrence R. Klein mellett megjelenik Gyurcsány Ferenc is; a volt magyar miniszterelnök neve a kilenc fejezetből hétben tűnik fel társszerzőként. Az idén 92 éves Lawrence R. Klein 1980-ban kapott Nobel-díjat a gazdasági hullámzásokat, ciklusokat elemző és alkalmazó modellek megalkotásáért – emlékeztet a DK közleménye.

Ismert, az utóbbi hetek az exminiszterelnök plágiumügyéről szólnak. Először kiderült, hogy a Pécsi Tudományegyetemen nincs meg 1984-ben írt szakdolgozata, és otthon sem találta meg. Ezt követően a Hír TV kiderítette, hogy a diplomamunka címe megegyezik Gyurcsány akkori sógorának, Rozs Szabolcsnak négy évvel korábban beadott dolgozatának címével. Később előkerült a bírálati lap, mely szerint a későbbi miniszterelnök ugyanazokat a hibákat követte el dolgozatában, mint Rozs Szabolcs. A Demokratikus Koalíció elnöke május elsején perekkel fenyegetőzött. Pénteken arról számolt be a Hír TV Célpont című műsora, hogy valószínűleg a kötelező gyakorló tanítást sem végezte el.

A Fidesz várja a választ az alapkérdésekre, vagyis arra: hogyan lehet, hogy ugyanazzal a címmel adott be szakdolgozatot 1984-ben, mint sógora 1980-ban; pontosan mit jelent az, amit el is ismert, hogy „felhasználta, merített belőle”; valamint hogyan lehetséges, hogy szakdolgozata – hivatalos bírálata alapján – oldalszámra megegyezik a sógorától származó szakdolgozattal? A szóvivő azt a kérdést is fölteszi, hogy Gyurcsány mikor veszi észre magát, mikor veszi észre, hogy már csak szánakozik vagy nevet rajta mindenki, beleértve korábbi baloldali elvbarátait is – írta szombati közleményében Selmeczi Gabriella.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.