Christian Schmidt előzőleg a biztonságpolitika aktuális kérdéseiről tartott előadást az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetemen.
A német államtitkár, aki kétnapos látogatásra érkezett a magyar fővárosba, az újságíróknak elmondta, hogy Hende Csaba honvédelmi miniszterrel folytatott szerdai megbeszélésén köszönetét fejezte ki vendéglátójának Magyarország afganisztáni szerepvállalásáért. Hangsúlyozta, hogy köszönete nem csupán udvariassági formula, mert úgy látja, a magyarok valóban kiváló tevékenységet folytatnak a közép-ázsiai országban.
Közölte, a katonai egészségügyi ellátásban még intenzívebbé akarják tenni az eddigi német–magyar együttműködést, mert a magyar szaktudást nagyon értékesnek tartják. Arról is beszélt, mindkét fél fontosnak tartja és azért küzd, hogy szorosabb legyen az európai biztonságpolitikai egyeztetés.
A német parlamenti államtitkár jelezte, hogy ha a visegrádi négyek – Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország – katonai területen is szorosabbra akarják fűzni kapcsolataikat, akkor Németország felajánlja ehhez a segítségét. Christian Schmidt azt is mondta, hogy a német–magyar biztonsági kapcsolatoknak nincsenek problémás elemei, jól felépített együttműködésről lehet beszélni.
A magyar szaktárca szerdán az MTI-vel azt közölte, hogy Hende Csaba és Christian Schmidt a magyar–német katonai együttműködés bővítésének lehetőségeiről tárgyalt, és az egyeztetésen szó volt egy logisztikai megállapodás lehetőségéről, amelyet a 2014-ben esedékes afganisztáni csapatkivonások tesznek majd időszerűvé.
A HM sajtóirodájának tájékoztatása szerint a magyar–német katonadiplomáciai kapcsolatok kiemelkedően jónak számítanak. Az utóbbi években a kapcsolatok intenzitása tovább nőtt, elsősorban az afganisztáni és a koszovói műveleti területen való együttműködésnek köszönhetően, fűzték hozzá.
A német féltől az Afganisztánban tevékenykedő magyar tartományi újjáépítési csoport (PRT) kapott már egyebek mellett kevlársisakokat és műveleti laptopokat is. A honvédség pedig egészségügyi „szakállománnyal” segít a németeknek Afganisztánban és Koszovóban.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.