Akkor én utasításra, az ügyész akkor is, ma is utasításra cselekszik – mondta Mátsik György hétfőn a csukott ajtó mögül a Hír TV-nek.
Arra a kérdésre, hogy ügyészként egyetértett-e az ítélettel, Mátsik azt válaszolta, hogy „ez egy másik kérdés, akkor sem voltam egyértelműen az ítélet mellett, most sem vagyok mellette”.
„Én nem bántam meg, mert nem tehettem mást, mert kirúgtak volna. Most is kirúgják az ügyészt, ha nem azt teszi, amit mondanak neki” – mondta Mátsik a Hír TV azon kérdésére, hogy megbánta-e tettét.
Mátsik György szerint nem volt forradalom már, Mansfeld Pétert nem azért akasztották föl. Az egykori ügyész úgy véli, hogyha újra átnézik az iratokat, akkor abból kiolvasható, hogy „Mansfeldet az ellenforradalom után hívták be, és azt mondták neki, hogy semmi mással ne foglalkozzon, csak a tanulással. Mansfeld két évvel később kezdett el tevékenykedni, ezért vonták felelősségre.”
A Hír TV megkérdezte Mátsiktól, hogy mit tett Mansfeld Péter, amiért meg kellett halnia, de erre az egykori ügyész már nem válaszolt.
Fröcsögött a vádbeszéd
Nincs bűntudata Mátsik György ügyésznek – mondta a Lánchíd Rádiónak Mansfeld László, a halálraítélt testvére.
Mansfeld László nem szeretne találkozni az egykori ügyésszel, egyáltalán nem kíváncsi rá. Szerinte Mátsik három okból tett javaslatot ilyen súlyos büntetésre. Egyrészt felsőbb utasításra, másrészt a gyűlölet vezérelte, harmadrészt a saját karrierjét építette.
Azonban ez egy olyan véres vádbeszéd volt, hogy szinte fröcsögött ez az ember. Olyan volt mint, a sátán – mondta Mansfeld Péter testvére. „Az ilyen embereknek az akkori rendszer maga volt a Kánaán.” Mansfeld László el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen ítélet után hogy tudták az ügyészek a saját gyereküket magukhoz ölelni.
Mátsik György a rendszerváltás idején egy kicsit pánikba is esett, még a Nagykovácsiban fekvő telkét is eladta. Egyik fia már Ausztriában lakik és osztrák állampolgár. Mátsik György tudja, hogy olyan erők állnak mögötte, akik meg fogják védeni – vélekedik Mansfeld László.
Mátsik György
A Hír TV hétfőn találta meg Mátsik Györgyöt, aki első fokon halálbüntetést kért Mansfeld Péterre. A férfi az egyik elegáns budai kerületben él. Ugyanazzal mentegetőzik, mint a náci háborús bűnösök többsége, hogy parancsra cselekedett.
A Magyar Nemzet pedig úgy tudja: évtizedekkel azután, hogy Mátsik halálbüntetést kért a még kiskorú Mansfeld Péterre, a Gyerekekért Alapítvány kuratóriumában tevékenykedett a Magyar Úttörő Szövetség elnökével és több olyan közéleti személyiséggel, akik később a szocialista pártban politizáltak. Mindezt a Budapesti Melléktermék és Hulladékgyűjtő Vállalat (MÉH) vezérigazgatójaként tette, amely posztot a lap információi szerint 1983 és 1987 között töltötte be.