Balog: Egymásnak vagyunk ítélve

Meg kell mutatni, hogy tudunk együtt élni és alkotni, mert két lehetőség van a jövőben: a pusztulás és a lecsúszás – mondta el Balog Zoltán.

PR
2012. 07. 24. 17:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az ünnepségen közölte, hogy a mélyszegénységben élő, hátrányos helyzetű családok felzárkózásának segítését célzó Bizalom és munka elnevezésű, országos telepprogram révén megvalósult beruházás jó példája egy olyan korszerűsítésnek, amelyet állami pénzen, állami szakemberek irányításával a helybéliek végeztek el.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága által kidolgozott, valamint háttérintézménye, a Türr István Képző és Kutató Intézet (TKKI) irányításával 410 millió forintból megvalósított, június végén zárult, féléves projekt az ország nyolc térségében segített a lakosság életminőségének javításában, képzésében, valamint a kapcsolattartáshoz szükséges közösségi épületek fejlesztésében – tette hozzá a politikus.

Folytatódik a program

Balog rámutatott, hogy az egyházak, kisebbségi önkormányzatok, civil szervezetek, vállalkozók által is támogatott kezdeményezés eredményeként országosan 119 épület és 26 közösségi programoknak otthont adó létesítmény újult meg, a képzéseken pedig hatszázan vettek részt. Hozzáfűzte: a program folytatódik, a következő két évben is van mód a résztvevők foglalkoztatására. A miniszter a programot sikeresnek, egy olyan új útnak, módszernek nevezte, amely példa a cigány és nem cigány lakosság együttműködésére is. „Meg kell mutatni, hogy tudunk együtt élni és alkotni, mert két lehetőség van a jövőben: a pusztulás és a lecsúszás vagy a felemelkedés. Bármit is hallunk, csak együtt fog menni, mert egymásnak vagyunk ítélve” – fogalmazott.

A Vajszlóról, a közeli Piskóról, Baranyahídvégről és Lúzsokról 228 embert vontak be a projektbe, közülük 94 kisgépkezelői, épület- és település-karbantartói, háztartási és kerti munkai ismereteket szerezhetett, emellett a helybéliek részt vehettek egy egészségügyi szűrőnapon is. A művelődési ház átadására készült sajtóanyagban egyebek között az olvasható, hogy a sellyei kistérséghez tartozó nagyközségben nagy szükség volt a Bizalom és munka programra. A Vajszló környéki, részben vagy teljesen szegregálódott falvakban élők kilencven százaléka munkanélküli, sokan háztáji tevékenységet sem folytatnak, bár a lakóházakhoz jelentős méretű megműveletlen telkek tartoznak, amelyek erre alkalmasak lehetnének.

Romáknak ad munkát a minisztérium programja

Soltész Miklós szociális államtitkár és Langerné Victor Katalin társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár július 10-én jelentették be, hogy ezer roma ember, főként nő állhat munkába novembertől különböző szociális intézményekben az Emberi Erőforrások Minisztériuma programja révén. Mint elmondták, a program során megszólítják a szociális és gyermekjóléti ellátó intézményeket, felmérik az igényeiket, majd a képzéseket a tárca háttérintézménye – a Türr István Képző és Kutató Intézet – ehhez igazítva indítja el szerte az országban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.