Az Európai Bizottság által januárban előterjesztett, az adatvédelem uniós szabályozásának felülvizsgálatát célzó koncepció első tárgyalási fordulóján Magyarország azt javasolta, hogy enyhítsék a kis- és középvállalkozásokra rótt adminisztratív terhek mértékét.
Könnyített megoldás
„Eredetileg a bizottsági javaslat tartalmazott számos olyan előírást, amely adatvédelmi szempontból az eddigieknél több adminisztrációs kötelezettséget jelentett volna a kis- és középvállalkozások számára. Mi javasoltuk, hogy differenciáltan közelítsük meg a különböző gazdasági szereplőket az adatvédelem szempontjából, és a kis- és középvállalkozások számára lehetőség szerint a bizottság dolgozzon ki könnyített megoldást” – mondta Navracsics.
Budapest azt is indítványozta, hogy kockázatalapú szabályozást vezessen be az EU, azaz az adatvédelmi kötelezettségek megállapításakor ne a cég méretét, hanem a kezelt információ érzékenységét vegyék figyelembe – mondta Navracsics, hangsúlyozva, hogy a javaslatot a tagállamok túlnyomó többsége támogatta. A miniszter elmondása szerint Magyarország egyetértett abban, hogy a jövőbeli szabályozásnak a nemzeti sajátosságokra érzékenynek kell lennie.
Újabb fordulók jönnek
Az adatvédelmi reformról szóló vitát a módosításokat követően újabb fordulók fogják követik ősszel, várhatóan a ciprusi elnökség után az ír elnökség is folytatni fogja a kérdés tárgyalását.
Szintén első fordulós tárgyalásra került sor a bűncselekményből származó jövedelem unión belüli befagyasztásáról és elkobzásáról, amely során az elvi álláspontokat rögzítették. Magyarország „támogatja azt a javaslatot, amely a nem elítélésen alapuló elkobzásra vonatkozó szabályok megjelenítését teszi lehetővé”, ugyanakkor ragaszkodik hozzá, hogy ezt „a büntetőjogi eljáráshoz hasonló garanciális elemeket megjelenítő” szabályozás keretében vezessék be – jelentette ki Navracsics, hozzátéve, hogy egyelőre ezen kérdésben még nagy a tagállamok közötti álláspontkülönbség.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.