A Legfőbb Ügyészség ezzel a Magyar Nemzet hétfői számában megjelent írásra reagált, amely szerint a Kehi hűtlen kezelés gyanújával ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Dataplex Kft. 2005 és 2010 közötti szerződéseivel kapcsolatban. A napilap kormányhoz közeli forrásokra hivatkozva azt írta: „több mint 1,2 milliárd forintos vagyoni hátrányt okozhattak azok a szerződések, amelyeket a Kóka János volt SZDSZ-es gazdasági miniszter közvetett vagy közvetlen felügyelete alatt álló állami cégek kötöttek 2005 és 2010 között a korábban Bajnai Gordon által irányított Wallis érdekeltségébe tartozó Dataplex Kft.-vel”, és az ügylet során Kóka János miniszter hatáskörét túllépve járhatott el.
A Legfőbb Ügyészség közölte, hogy a Kehi feljelentéséből – amelyet múlt hét csütörtökön vettek át – megállapítható, hogy az nem tartalmaz olyan új tényállást, amely miatt új ügyként kellene azt kezelni.
Dataplex-ügy: előrehaladott állapotban az eljárás
„A Fővárosi Főügyészségen van folyamatban egy előrehaladott állapotban lévő eljárás, amelyben az ügyészség már kiterjesztette a nyomozást arra a körre, amelyet a feljelentés érint. Mindezek alapján a Legfőbb Ügyészség a jelzett nyomozati iratokhoz csatolás végett küldi meg a feljelentést a Fővárosi Főügyészségre” – tudatta a Legfőbb Ügyészség.
Kóka János, az egykori szabad demokrata gazdasági miniszter a napilap állításaival kapcsolatban hétfőn azt nyilatkozta, hogy a vele kapcsolatos írás állításainak többsége valótlan, a cikk egésze hazugságot sugalmaz, ezért megteszi a szükséges jogi lépéseket.
A Dataplex, Kóka és Bajnai
A Magyar Nemzet áprilisban közölte, újabb személyt gyanúsítottak meg a Dataplex-ügyben. Az informatikai vállalkozást 2005-ben az akkor Bajnai Gordon vezette Wallis leányvállalata vette meg. A tulajdonjogok nem sokkal később ciprusi cégekhez kerültek át, amelyek közül az egyiket Bajnai Gordon, a másikat pedig az SZDSZ-es Kóka János sógora vezetett. A Dataplexet a Gyurcsány-kormány ideje alatt kistafírozták megrendeléseikkel az állami cégek, majd hárommilliárdos haszonnal eladták a Magyar Telekomnak. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda hűtlen kezelés gyanújával, a vám- és pénzügyőrség pedig adócsalás gyanújával indított nyomozást. A ciprusi rendőrség dokumentumai szerint ugyanis Bajnaiék a szigetországban sem nyújtottak be adóbevallást.