Hoppál Péter szavai szerint láthatóak azok a törekvések, amelyek az Európai Unióban és a magyar baloldalon is azt próbálják hangsúlyozni, hogy a rezsicsökkentés politikája rossz, és igyekeznek ebből az irányból visszafordítani Magyarországot. „Más-más interpretációban, de a magyar baloldal szereplői, köztük Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc és Mesterházy Attila is kinyilvánította, hogy a rezsicsökkentést nem tatja helyesnek, tehát hatalomra kerülése esetén ezzel ellenkező politikát folytatna” – jegyezte meg a politikus. Hozzátette, hogy nyilvánvalóan azt a szélsőséges gazdaságpolitikát folytatnák, amellyel kapcsolatban a választók 2010-ben már jelezték: nem kérnek többet belőle.
Hoppál azt mondta, hogy az Európai Unió a „nyilvánvalóan hazug” Tavares-jelentés „továbbfonásán” dolgozik. „Jövő kedden folytatódik a rezsieljárás az Európai Parlamentben, ezért a Fidesz arra kéri a miniszterelnököt és az ország vezetését, ne hagyja, hogy a folyamatok olyan irányba menjenek, melynek következtében a rezsicsökkentést fel kelljen adni Magyarországon” – fogalmazott a szóvivő. Hozzáfűzte: fontos, hogy a kormányfő „kitartson a magyar elszántság mellett”.
A politikus szavai szerint a Tavares-jelentésből is látható, hogy az európai és a magyar baloldal szövetkezett, látható, hogy újra a magyar családokat szeretnék megsarcolni, a magyar háztartások kárára szeretnének politizálni. „Ahogy 2010 előtt, úgy a magyar baloldalnak most is egyetlen törekvése van, az, hogy az extraprofitot termelő ágazatok terheit csökkentse” – mondta.
Hoppál hangoztatta: nagyon fontos, hogy ez ne történjen meg, ne jöjjenek vissza Magyarország vezetésébe azok, akik egyszer már tönkretették az országot. „Bízunk abban, hogy a maffiabaloldal nem kap többé lehetőséget Magyarországtól, a magyar választóktól” – mondta a Fidesz szóvivője.
A baloldal lelkén száradnak a 2006. őszi események – mondta a Fidesz szóvivője. Hoppál újságírói kérdésre az Európa Tanács azon döntésére reagált, amellyel a napokban leszavazta a jobbikos Gaudi-Nagy Tamás által benyújtott javaslatot. Ebben a politikus azt kérte, hogy a közgyűlés mondja ki: 2002 és 2010 között emberi jogi válsághelyzet volt Magyarországon, a 2006. őszi rendőrterror súlyos következményekkel járt, és elfogadhatatlan, hogy nem történt meg az elkövetők, köztük a korábbi miniszterelnök felelősségre vonása.
„Akiknek kilőtték a szemét, vagy akiket egy éjszakán át meztelenül térdeltettek a gyűjtőfogház udvarán, nem úgy gondolják, ahogy az Európa Tanács, hogy semmiféle visszaélés nem történt” – hangsúlyozta. Hozzátette: a 2006-os események egyértelműen a baloldal lelkén száradnak. A politikus szavai szerint „Gyurcsányék, Bajnaiék, ha kellett, a rendőrterror eszközeihez nyúltak, vagy a maffiával ültek le egy asztalhoz egyeztetni a választások elcsalásáról. A módszerekben nem válogattak, és ma is azt látjuk: képesek erőszakos cselekedetekért az utcára menni és bárkivel szövetkezni.”
Hoppál örömének adott hangot, hogy az Európa Tanács nem indított megfigyelési eljárást Magyarországgal szemben, mert úgy találta: az országban érett demokrácia van, a demokratikus intézmények jól működnek.
Hoppál arról is beszélt, Bajnai Gordonnak Erdélyben ajándékozott póló arra figyelmeztet: nem jó, ha azok tesznek szavazatgyűjtő látogatást a külhoni magyarok körében, akik korábban hisztériakampányt folytattak a kettős állampolgárság megadása ellen. Hoppál sajtótájékoztatón utalt rá, hogy Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak egyesület elnöke Turista vagyok, nem magyar feliratú pólót ajándékozott pénteken Bajnai Gordonnak, az Együtt–PM szövetség vezetőjének Kolozsváron. Ezzel a szervezet jelezte, az erdélyi magyarok vendégszeretők, de nem felejtették el, hogy az a kormány, amelynek Bajnai Gordon előbb minisztere, később miniszterelnöke volt, hogyan viszonyult a határon túli magyarokhoz.
„Az erdélyi, külhoni magyar emberek mélyen élték meg, és nem felejtették el, hogy a baloldal mai vezetői, az egykori kormányzati szereplők nagyon csúnya hadjáratot indítottak ellenük” – mondta a Fidesz szóvivője, emlékeztetve a 2004. december 5-ei kettős állampolgárságról szóló népszavazást megelőző kampányra. Hoppál Péter úgy véli, a külhoni magyaroknak mélységesen igazuk van.