A Fidesz ragaszkodik a tényleges életfogytiglanhoz

A bűnözőknek a börtönben a helyük. Fontos, hogy a magyarok olyan képviselőket küldjenek az EP-be, akik kiállnak e mellett – közölte a kormánypárt.

BL
2014. 05. 20. 12:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A strasbourgi bíróság elsőfokú ítéletében elmarasztalta Magyarországot a felülvizsgálat lehetőségét kizáró – tényleges – életfogytiglani szabadságvesztés büntetés miatt. A bíróság az emberölésért és rablásért elítélt Magyar László ügyében megállapította, hogy a későbbi szabadlábra helyezés eshetőségét kizáró ítélet magalázó bánásmódnak minősül és így sérti az emberi jogok európai egyezményének előírásait.

A súlyos, emberellenes bűncselekményeket elkövetőknek egy életre a börtönben a helyük – olvasható a Fidesz közleményében. Kiemelték: a tényleges életfogytiglan a magyar emberek döntő többségének akaratával került az alaptörvénybe. 2011-ben, az alkotmányozást előkészítő nemzeti konzultáción ugyanis a magyarok 94 százaléka támogatta a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés lehetőségét.

A magyar emberek akaratát semmibe véve azonban a tényleges életfogytiglan ellen is támadást indítottak Brüsszelben a szocialisták európai parlamenti képviselői, Tabajdi Csaba és Göncz Kinga javaslatára – írták.

Hozzátették: a vasárnapi európai parlamenti választás azért is fontos, hogy olyan európai parlamenti képviselőket küldjenek Brüsszelbe, akik meg fogják védeni a tényleges életfogytiglant és ki fognak állni a magyarok döntése mellett.

A magyar kormány a legsúlyosabb bűncselekmények elkövetőivel szemben továbbra is ragaszkodni fog a tényleges életfogytiglani büntetéshez – mondta a Hír TV Magyarország élőben című műsorában az Országgyűlés alelnöke. Gulyás Gergely hangsúlyozta: Magyarországon az elnöki kegyelem lehetősége mindenki számára adott. Vagyis elviekben akár a tényleges életfogytiglanra ítélt személy is szabadulhat a büntetés végrehajtása alól.

Orbán Viktor miniszterelnök 2011. március 26-án azzal indokolta a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés beccikkelyezését az alaptörvénybe, hogy az új alkotmányról szóló konzultáción a válaszadók 90 százaléka támogatta azt. „Az embereknek fontos, hogy mi lesz Magyarország jövője” – jelentette ki Orbán. A miniszterelnök  a mintegy 920 ezer visszaküldött kérdőív alapján tett a parlamentben módosító indítványokat a készülő alkotmány szövegéhez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.