A hazánkért való kiállás a tét

Pelczné Gáll Ildikó szerint a május 25-ei választások tétje, hogy lesznek-e elegen, akik kiállnak Magyarország érdekeiért Brüsszelben.

PR
2014. 05. 02. 12:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pelczné Gáll Ildikó azt mondta: az utóbbi évek tapasztalatai vegyesek, voltak olyan – többek között szocialista – magyar képviselők is, akik feljelentéseket tettek Brüsszelben és saját pártérdekeiktől vezérelve sározták be Magyarországot, holott ők ültették szégyenpadra Magyarországot az unióban. Magyarország ellen példátlanul hosszú ideig, kilenc éven át folyt a túlzottdeficit-eljárás, és csak 2013-ban, a második Orbán-kormány idején tudott szabadulni a fejlesztési források lehívását is veszélyeztető béklyóból – hívta fel a figyelmet.

A fideszes politikus szerint van olyan politikai oldal is, amely a szélsőséget képviseli, s azt üzeni: ha nem tudjuk megfelelően rendezni ügyeinket az EU-ban, meg kell fontolni a kilépést. „Ezzel veszni hagynánk azokat a több ezer milliárd forintos fejlesztési forrásokat, amelyek Magyarország épülését szolgálják” – mondta.

„A választók május 25-én arról döntenek, hogy egy romboló baloldali, egy szélsőséges jobboldali vagy egy – a Fidesz–KDNP által képviselt – építkező, a nemzeti érdekeket előtérbe helyező politika irányába teszik-e le a voksukat” – jelentette ki a kormánypárt EP-listavezetője. Az elmúlt évek eredményeiről szólva megemlítette, hogy az elmúlt időszakban sikerült elfogadtatni az Európai Unióval a rezsicsökkentés szükségszerűségét, a magyar földet megvédeni hivatott földtörvényt s a külhoni magyarok melletti kiállást.

Hozzátette: mindezek mellett sikerült elérni, hogy Magyarország a 2014 és 2020 közötti költségvetési ciklusban a 28 uniós tagállam közül egy főre vetítve a második legtöbb fejlesztési forrásban részesüljön. Szerinte nem lehet támogatni olyan pártokat az EP-választáson, amelyeknek európai parlamenti képviselői az elmúlt években nem álltak ki hazánk érdekeiért, hanem ehelyett „tollba mondtak jelentéseket, valótlanságokat, féligazságokat, csúsztatásokat küldtek Brüsszel felé”.

A felelős EP-képviselők abban érdekeltek, hogy saját tagállamukat európai értékalapon képviseljék, azokkal a magyar képviselőkkel, akik így gondolkodnak, a Fidesz–KDNP hajlandó az együttműködésre – mondta.

Hoppál Péter, Pécs fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a baranyaiak számára létkérdés, milyen politikát folytatnak a magyar politikusok az EP-ben. A nehéz gazdasági helyzetben lévő térségben különösen fontos, hogy folytatódhatott a rezsicsökkentés, hogy megmaradhattak a kivívott magyar érdekek – tette hozzá.

A nemzeti érdekérvényesítés Európai Unión belüli fontosságát hangsúlyozták a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselőjelöltjei csütörtökön, a főváros XVI. kerületében tartott Polgári Majálison, a Fidesz sátrában tartott beszélgetésen.

Szájer József és Gál Kinga – akik jelenleg is EP-képviselők – Magyarország nagykövetének nevezték az EP 21 magyarországi tagját. Szájer József szerint hazánkat már olyan országként tartják számon Európában, amely kiáll magáért és amelynek vannak saját megoldásai. Ezt ugyan minden ponton próbálták akadályozni, a stratégia mégis sikeres volt, ami tiszteletet ébreszt – tette hozzá.

Sikernek tekinthető Magyarország EU-tagsága, mindenképpen előrébb tart az ország, mint tíz éve, de jobban is ki lehetett volna használni a tagság előnyeit – mondta Győri Enikő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.