A ciklon érkezése óta csütörtök estig több helyen 60 milliméternél is több eső hullott, és a meteorológiai szolgálat több mérőállomásán is mértek 100 kilométer/óránál erősebb szelet, a Kab-hegyen 148,3 kilométer/órás széllökést rögzítettek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök késő este az MTI-hez eljuttatott összegzése szerint az ország északkeleti részén mért legerősebb széllökések is meghaladták néhol a 90 kilométer/órát: Edelényben és Baskón 96,5 kilométer/órás széllökést is mértek.
A kedden kialakult ciklon csütörtök estig a legerősebb szelet a Dunántúlon okozta. 100 kilométer/órát meghaladó széllökéseket mértek például Homokszentgyörgyön, Siófokon, Nemeskisfaludon, Sopron Kurucdombon. Sármelléken és Nagykutason 110 kilométer/óra körüli, Fonyódon 116,3 kilométer/órás, Balatonőszödön 126,7 kilométer/órás széllökést is rögzítettek. A legerősebb széllökést a Kab-hegyen mérték (148,3 kilométer/óra).
A meteorológiai szolgálat azt írta, hogy a ciklon gyengülésével péntekre virradó éjszaka egyre több helyen mérséklődik a szél.
Az erősen viharos széllökések mellett az országban több helyen sok eső is hullott. A ciklon érkezése óta az Alföld déli részén csütörtök estig sokfelé 30-50 milliméter közötti csapadék esett le. Néhol 60 milliméternél is több, például Kübekházán és Szegeden. A legtöbb Kiskunhalason, 63,4 milliméternyi.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki a viharos szél miatt elsőfokú figyelmeztetést, a legerősebb széllökések meghaladhatják az óránkénti 70 kilométeres erősséget.
A várható sok csapadék miatt másodfokú figyelmeztetést Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki. Ezeken a területeken 24 óra alatt további több mint 30 milliméternyi eső várható.