Az MTVA-val szemben egy magánszemély nyújtott be kifogást, azt sérelmezve, hogy a köztévé esti Híradójában az EP-választáson listát állító pártok, pártszövetségek közül csak A Haza Nem Eladó Mozgalom nem jelent meg. Patyi András elnök és Fábián Adrián, a testület választott tagja amellett érvelt, hogy hírműsorokba hírek kellenek, oda „nem lehet alanyi jogon bekerülni”. Az elnök utalt a Kúria korábbi határozataira, amelyek szerint egyetlen műsorszám alapján nem lehet megítélni a jelölőszervezetek közötti esélyegyenlőség megsértését. Az elnök a vitában hangsúlyozta, a politikai kampány eseményeiről kell a közmédiának tudósítania.
Litresits András, az MSZP delegáltja szerint azonban a kifogás alapos, mert – mint fogalmazott – a közmédia nem adhatja fel semleges pozícióját. Hozzátette: nem kívánnak a szerkesztői szabadságba „belenyúlni”, de a választási eljárás egyik alapelve, az esélyegyenlőség sérül, ha az egyik jelölőszervezet nem jelenik meg a köztelevízióban.
Az NVB annak a negyvenöt külképviseleti megfigyelőnek a nyilvántartásba vételéről is döntött, akiket a pártok jelentettek be a május 25-ei európai parlamenti választásra. Korábban a Nemzeti Választási Iroda ellenőrizte valamennyiük választójogát.
A csütörtök délután 4 órai határidőig a legtöbb megfigyelőt, 26-ot a Jobbik állította, a Fidesz–KDNP 16-ot, az MSZP kettőt, míg az Együtt–PM egyet. A választási eljárási törvény szerint a külképviseletekre az EP-választáson listát állító jelölőszervezetek külképviseletenként két-két megfigyelőt küldhetnek. A közös jelöltet állító jelölőszervezetek együttesen jogosultak két megfigyelő küldésére. Külképviseleti megfigyelő csak választójoggal rendelkező magyar állampolgár lehet.
A nyilvántartásba vett külképviseleti megfigyelő jelen lehet a külképviseleti választási iroda munkájánál, figyelemmel kísérheti a szavazás menetét, az iroda munkáját, a szavazás befejezéséről kiállított jegyzőkönyvben rögzítheti észrevételeit, kifogást nyújthat be, valamint a szavazás lezárása után a lezárt urnát aláírhatja. A szavazást és a külképviseleti választási iroda munkáját a megfigyelő nem befolyásolhatja vagy zavarhatja, a szavazóhelyiségben köteles regisztrációs kártyát viselni.
A választópolgárok az EP-választáson 73 ország 97 külképviseletén adhatják le voksukat, vagyis ennyi külképviseletre jelenthetnek be megfigyelőt a pártok. Az április 6-i országgyűlési választásra 91 külképviseleti megfigyelőt jelentettek be összesen 34 külképviseletre.
Az NVB három nemzetiségi mandátum kiadásáról is döntött pénteken. Az Országos Ruszin Önkormányzatban két mandátum üresedett meg. Az egyik, Tóth Zoltán mandátuma azt követően szűnt meg, hogy a képviselő lemondott települési képviselői mandátumáról, ezzel pedig megszűnt az országos önkormányzati mandátuma is. Mivel az országos önkormányzat nem jelölte meg, kinek adja ki a mandátumot, az NVB azt a listán szereplő következő jelöltnek, Hattinger Tamásnak adta.
Homoki István mandátuma pedig azért szűnt meg, mert egy éven át nem vett részt a testület munkájában, ezért az Országos Ruszin Önkormányzat kimondta mandátuma megszűnését. Az önkormányzat jelezte az NVB-nél, hogy a megüresedett mandátumot Holovackij Andrásnak kéri kiadni, az NVB pedig ilyen értelmű döntést hozott.
Az Országos Horvát Önkormányzatban Handler András lemondása miatt üresedett meg a mandátum, s az önkormányzat megjelölte, hogy a mandátumot Skrapits Lászlónak kéri kiadni. A bejelentés a törvényi feltételeknek megfelelt, ezért az NVB pénteken kiadta a mandátumot.