Törvényt módosítana a Pedagógusok Szakszervezete

15 ezer pedagógus vett részt a 151 ezer állami alkalmazású tanárt tömörítő Nemzeti Pedagógus Kar küldötteinek megválasztásában.

Csókás Adrienn
2014. 05. 30. 2:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tartja indokoltnak a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) megalakítását a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). – Nem az érdekeltek szándéka szerint, hanem a hatalom döntésének megfelelően jön létre a kar, amelynek előkészítésébe nem vonták be a pedagógustársadalmat – állapította meg tegnap Galló Istvánné PSZ-elnök, aki sérelmezte: nem tudni, kire hányan szavaztak, s kik az elnöki, bizottsági tagsági posztok várományosai. Gallóné igazságtalannak nevezte, hogy ha létszámarányosan jelölték ki a választókerületek delegáltjait, akkor a főváros 28 ezer pedagógusát miért csak 15 jelölt képviselheti. Kiemelte: a PSZ egyeztetést kezdeményez a szaktárcával, amint hivatalosan megalakul az új kormány, mert több ponton módosítani szeretnék a köznevelési törvényt. Szakmai javaslataik a jövő hét végére készülnek el.

Szavaira reagálva Kőrösiné Merkl Hilda, az NPK előkészítő bizottságának elnöke lapunknak elmondta: a küldöttek megválasztásában minden tizedik pedagógus vett részt, 15 542 fő szavazott, de hogy kire hány voks érkezett, nem rögzítették, a legtöbb támogatást kapó jelölteket a létszámkeret erejéig sorolták be a küldöttgyűlésbe. – Nincs is értelme összehasonlítani a szavazatok számát, mert a pedagóguskar olyan, alulról építkező szervezet, amelyben fontos, hogy az ország minden területéről és minden intézménytípusból (például óvoda, gimnázium) legyen képviselő.

A teljes cikket a pénteki Magyar Nemzetben olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.