Felavatták az újraépített békéssámsoni templomot

Az újjáépítésért összefogott az egyház, a kormány, az önkormányzat és a közösség is.

KSZ
2015. 03. 28. 21:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Balog Zoltán hangsúlyozta: az új templomok megerősítenek abban, hogy az értékeket, a hitet megtartani és gyarapítani kell; leginkább erre van szükség Magyarország vidéki peremterületein.

Hányatott sors jutott egykor a vidéknek, de mára a mezőgazdaság a gazdasági növekedés húzóágazatává vált, a vidéki ipar népességmegtartó ereje nőtt. Magyarország nem gazdag ásványkincsekben, de emberi erőforrásban, emberi minőségben az – hangsúlyozta.

Az újjáépítésért összefogott az egyház, a kormány, az önkormányzat és a közösség is. „Összefogás nélkül nem lesz felemelkedés” – jegyezte meg Balog Zoltán.

A templomot megáldotta Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök, aki elmondta: az újonnan felépített templom ismét a régi, Sarlós Boldogasszony nevet kapta. Emlékeztetett arra, hogy két egyházi ünnep, a három napja ünnepelt Gyümölcsoltó Nagyboldogasszony napja és a liturgikus naptár legszentebb ünnepe, a vasárnap kezdődő nagyhét között avatják fel a békéssámsoni templomot.

 

Az egybegyűltek figyelmét arra hívta fel, hogy Jézus nem a szenvedésével hozta el az embereknek a megváltást, hanem a szeretettel, amit adott; „azt akarta megmutatni, hogy csodálatos szép lehet az emberi élet”. Ezt kell most a családban, a közösségben, a társadalomban is gyakorolni – fogalmazott a püspök.

Nagy Ferenc helyi plébános a zsúfolásig megtelt templomban felidézte, hogy a település már tíz éve szorgalmazta, hogy újraépüljön a szent hely, és mindvégig kitartóan imádkozott céljai eléréséért. Békéssámson korábbi katolikus templomát az 1950-es években pártutasításra bontották le azért, hogy helyét a termelőszövetkezet gépállomása foglalhassa el. Azóta ideiglenes helyen, egy korábbi iskolaépületben tartották a szertartásokat.

A templomot – Germán Géza tervei alapján – mintegy százmillió forintból építették újjá, az összeg felét az egyházmegye állta, csaknem 40 millió forintot pedig az Emberi Erőforrások Minisztériuma biztosította az építkezéshez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.