Megkapják fizetésüket a Surjány-Hús dolgozói

A fizetésképtelenné vált húsipari cég vezetője bízik abban, hogy már csütörtökön lesz csődbiztos.

2015. 05. 21. 8:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az öncsődbe menekült húsipari vállalat több száz dolgozója eddig hiába várta áprilisi fizetését. Tóth Tibor cégvezető elmondta, a vállalkozás eddig is rendelkezett a bérekre szánt összeggel, de a vezetés eddig nem fért hozzá a pénzhez. Most az egyeztetések során sikerült elérni, hogy a dolgozók megkapják a bérüket.

Szólt arról is, hogy megpróbálják „emberi módon” rendezi a kialakult helyzetet, csütörtökön igyekszik megnyugtatni a cég megmaradt százharminc dolgozóját, és tájékoztatja őket arról, hogy megkapják elmaradt bérüket. Kérdésre elmondta: húsz-harminc ember mondott fel a fizetésképtelenné vált vállalatnál.

Az ügyvezető azt nyilatkozta, hogy folyamatosak a tárgyalások a cég rehabilitációjáról, továbbműködéséről, a társaságnál élére új ügyvezető kerül. A dolgozók sorsáról a tárgyalások végén tud nyilatkozni – tette hozzá.

Korábban Tóth a társaság csődjét a Figyelőnek azzal magyarázta, hogy a Surjány-Hús nem tudja felvenni a versenyt a feketegazdasággal, az adót nem fizető piaci szereplőkkel, kiszolgáltatott a multiknak, és nem tud versenyezni a „csodaárú” szlovák, cseh, lengyel termékekkel. Vagyis törvényszerű, hogy el kell bukjon – fogalmazott.

A Surjány-Hús Kft.1992 óta foglalkozik sertésvágással, húsfeldolgozással, húskészítménygyártással, húsáru kis- és nagykereskedelmével, Jász-Nagykun-Szolnok megye legjelentősebb húsipari cége, a térség egyik meghatározó munkáltatója – olvasható a cég honlapján. Három évvel ezelőtt adták át a nettó 1,3 milliárd forintból elkészült új utóérlelő és szárazáruüzemét.

A nyilvános cégadatok szerint a társaság 2013-ban az előző évi, több mint 14,5 milliárd forint után 11,14 milliárd forint árbevételt ért el, ebből mintegy 306 millió származott exportból. Az adózott eredménye 2012-ről 2013-ra 241 millióról 190 millió forintra csökkent. Kötelezettségeinek értéke 2013 végén meghaladta az 5,2 milliárd forintot, saját tőkéje 2,8 milliárd forintot tett ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.