A Népszabadság online kiadásában azt írja, a külföldi nő előző hét szerdán fél háromkor lett rosszul a budai Böszörményi út egyik irodaháza előtt. A kiérkező mentők agyvérzésre gyanakodtak, értesítették a Szent Imre Kórház sürgősségi ügyeletét, amely a Szent János Kórházba irányította őket, mondván, stroke esetén egy szakcentrumban van a legnagyobb esély a gyógyulásra. A Szent János Kórház ugyanakkor az Országos Mentőszolgálatnál lemondta a betegek fogadását arra hivatkozva, hogy egyetlen szabad ágya sincs.
A mentők végül a Szent Margit Kórházba szállították a beteget, fél négyre érkeztek meg, de az ügyeletes orvos nem akarta átvenni a nőt, mert nem volt neurológus szakorvosa. Végül egy telefonos konzultáció után a Szent Imre Kórház mégiscsak fogadta volna a beteget, ám addigra már leállt a keringése, így nem volt szállítható állapotban. Negyven percig élesztették újra, közben kiderült, hogy valószínűleg nem agyvérzése van, a hasában pedig folyadékot találtak. A Szent Margit Kórház végül hat óra öt perckor átvette a nőt, aki fél hétkor került a műtőbe a hasában elrepedt főütőér miatt. A Nol.hu azt írja, a beavatkozás sikerült, ám a beteg később a kórházban életét vesztette.
Az Országos Mentőszolgálat közleményében azt írta: a Népszabadság cikke valótlanul állítja, hogy „órákig hurcolászták a budapesti mentők a nőt, mire találtak kórházat, és ott meghalt”. A valóság az, hogy a beteget a mentők a szükséges helyszíni ellátás után egyenesen az őt felvevő gyógyintézetbe szállították – teszi hozzá. A segélyhívás 14.32-kor érkezett, a beteg a helyszíni beavatkozások után 15.30-kor megérkezett az átvevő kórházba, így valótlan és félrevezető a cikk azon állítása is, miszerint „a 37 éves nő esélyeit rontotta, hogy órákat töltött a mentőautóban” – hangsúlyozza a közlemény.