Csütörtökön derül ki a pótfelvételizők sorsa

Több mint nyolcezer fiatal próbálkozik második körben a felsőoktatással, hamarosan jönnek a ponthatárok.

MTI
2016. 08. 24. 13:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Oktatási Hivatal szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében arról tájékoztatott, hogy a jelentkezők 67 százaléka alapképzést, 7 százaléka osztatlan mesterképzést, 16 százalékuk felsőoktatási szakképzést, 10 százalékuk pedig mesterképzést jelölt meg.

A felvételi kérelmet benyújtók a legnagyobb arányban a gazdasági képzési területhez tartozó szakokat preferálták, legnépszerűbbek a gazdálkodás és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a pénzügy és számvitel, valamint a jogász szakok voltak. Bekerült a topszakok közé a mérnökinformatikus, a műszaki menedzser, a gépészmérnök, a programtervező informatikus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő is.

A ponthatárokat csütörtökön hozzák nyilvánosságra, és azokat a jelentkezőket, akik megadták a mobilszámukat, a ponthatárok kihirdetése után SMS-ben is értesítik. A felvételt nyert jelentkezők a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a felsőoktatási intézménytől kapják meg szeptember első napjaiban – olvasható a hivatal közleményében.

A pótfelvételiben meghirdetett szakok esetében – ha a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették – a ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános eljárásban, július 26-án nyilvánosságra hozottnál. Ha egy képzést kizárólag a pótfelvételi eljárás során hirdettek meg, akkor a ponthatár nem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimum pontszámnál, ami alapképzésen és osztatlan mesterképzésen 280, felsőoktatási szakképzésen 240, mesterképzésen 50 pont.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.