„Szembe akarok nézni saját előítéleteimmel. És mert nemcsak az élet, hanem a keresztény szolgálat is a komfortzónán kívül kezdődik” – írja a KDNP-ből a tavaszi tüntetések idején kilépett politikus. Majd kifejti: „Sok keresztény azon háborog, hogy egy pride-on mindig akad, aki gúnyt űz a vallásból, és ezért megütközhetnek azon, egy keresztény mit keres ott (egyébként messze nem én vagyok az egyetlen, pláne nem az első). A valláskritikus megmozdulásoknak kéznyújtással és nem ökölrázással lehet elejét venni. Régóta szorongat és aggaszt az, hogy az azonos neműek házassága ügyében a keresztény emberkép nyugati társadalmainkban bukásra áll. Ezt tudomásul kell venni.”
Majd úgy folytatja: „Valaha a politikai katolicizmus a polgári házasság intézménye ellen is harcot hirdetett. Most a polgári házasság védelméért kelnek harcra. Változnak az idők.”
Lukácsi Katalin érthetőnek és természetes kezdeményezésnek tartja a Pride-ot. Szerinte azon Jézus is részt venne. Bejegyzését azzal zárja: „Részvételemmel szeretnék hozzájárulni ahhoz, hogy tudjunk indulat- és félelemmentesen viszonyulni a témához. És hogy politikai, világnézeti vitáinkat, múltból fakadó sérelmeink csatáit ne egyes közösségeink kárára vívjuk meg.”