Nacsa Lőrinc napirend előtt a háborúval kapcsolatban úgy vélekedett: különösen az energiaszankciók vallanak kudarcot, nő az infláció, az alapanyag- és az élelmiszerárak is emelkednek.
– A magyar gazdaság komoly nehézséggel néz szembe, holott erősebben állt fel a világjárványból – mondta a KDNP képviselője, aki dollárbaloldalnak és gyűlöletbaloldalnak nevezte az ellenzék egy részét.
– A baloldal gyűlöletkeltésre használt amerikai pénzeket a kampányban. Önök jobban gyűlölnek bennünket, mint amennyire szeretik a hazájukat– fogalmazott.
Nacsa Lőrinc hangsúlyozta: a kormány kiemelt célja, hogy megőrizze a teljes foglalkoztatást, eközben támogatja az energiaintenzív kisvállalkozásokat, valamint gyármentő programot is indított. Utóbbira a legtöbb jelentkezés az élelmiszer-, valamint a fémiparból érkezett. Beszámolt arról is, hogy akik megkezdték a regisztrációt a programra, azokat be is fogadják abba.
Menczer Tamás válaszában úgy fogalmazott: a magyar baloldal hagyományosan külföldre jár segítségért, mert a magyar emberek bizalmát nem tudja elnyerni.
A külügyi tárca államtitkára a korábbi, DK-s felszólalóra reagálva azt mondta: „a gyurcsányi időszaknak és a baloldali kormányzatnak nem volt teljesítménye, nincs mit összehasonlítani”.
– Ami volt, az államcsődöt, nyugdíjelvételt, fizetéselvételt és óriási munkanélküliséget hozott – jelentette ki.
Az államtitkár arra is emlékeztetett, hogy a kabinet 11,5 százalékos munkanélküliséggel vette át az országot, az erőforrásokat pedig a munkahelyek megőrzésére fordította. Ennek a munkának az eredménye, hogy a koronavírus után is 4,7 millió ember dolgozik Magyarországon. Menczer Tamás szólt a kamatstop kiterjesztéséről, a Széchenyi-kártya program alacsony kamatú hiteltermékeiről, és más gazdaságélénkítő programról is. Közölte: segítik a magas energiaintenzív feldolgozóipari kkv-kat és gyármentő programot is indítottak.
Borítókép: Nacsa Lőrinc, a KDNP vezérszónoka felszólal az egyházak hitéleti és közcélú tevékenységének anyagi feltételeiről szóló törvénymódosító javaslat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. február 22-én (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)