A kontinens nyugati felén anticiklon határozza meg az időjárást, arrafelé sokat süt a nap és, többfelé egyre melegebb az idő. Az Ibériai-félszigeten és Franciaországban már 20 fok körül, illetve kissé afölött alakul a maximum.

Ezzel szemben a Kelet-európai-síkság északi területeitől egészen a Balkán-félsziget déli részéig frontrendszer húzódik, melynek mentén havazásról számolnak be.
Több helyen is 5-10, helyenként ennél is több centiméteres friss hóréteg alakult ki.
A hosszan elnyúló frontrendszer előterében még nagyrészt 15 fok körüli értéket mérnek délutánonként, míg mögötte jócskán lehűlt a levegő, döntően 10 fok alatti csúcsértékek jellemzők.
A Kárpát-medencében is az ilyenkor szokásosnál jóval hidegebb az idő. A következő napokban a hazánktól északnyugatra lévő anticiklon peremén helyezkedünk el, kedden átmenetileg nedvesebb léghullámok érkeznek fölénk, így elszórtan alakulhat ki zápor, néhol esetleg hózápor.
Hétfőn nagyrészt erősen felhős időre számíthatunk, majd estétől csökken a felhőzet, de főként az északkeleti tájakon és a Nyugat-Dunántúlon maradhatnak tartósan felhős körzetek. Zápor, hózápor, hószállingózás előfordulhat.
Kedden ismét erőteljessé válik a felhőképződés, elszórtan zápor, néhol esetleg hózápor kialakulhat. Délutántól északnyugat felől csökken a felhőzet és vele együtt a csapadékhajlam is. Az északi, északnyugati szél éjszakára nagyrészt mérséklődik, majd kedden napközben sokfelé megélénkül, amit helyenként kísérhetnek erős lökések.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul, de a kevésbé felhős, szélvédett tájakon ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 7 és 13 fok között valószínű.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA-PAP/Grzegorz Momot)