Közös nevezőre került Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc

Amíg a Fidesz–KDNP van kormányon, addig nem fognak megszavazni semmiféle olyan gyorsított csatlakozást, amely ellentétes a magyar érdekekkel – jelentette ki Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára. Emlékeztetett: Brüsszel kiadta a politikai feladatot az itthoni bábjainak, Magyar Péternek, Gyurcsány Ferencnek és Dobrev Klárának, hogy támogassák Ukrajna gyorsított felvételét.

2025. 04. 07. 18:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzék folyamatosan a brüsszeli elvárásokat hangoztatta, és támadta a békepárti magyar politikát – emlékeztetett Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára. A politikus úgy vélekedett: az EU legújabb törekvése, hogy Ukrajna gyorsított eljárásban az unió tagja legyen. Ezért mindent megtesznek, például a közvéleményt is manipulálják. A Republikon Intézet felmérésére utalt ezzel, amely szerint a magyarok szűk relatív többsége támogatná az ukrán EU-tagságot.

Hidvéghi Balázs: A kormány a magyar emberek véleményére kíváncsi (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

Az államtitkár a parlamentben rámutatott: a Republikon Intézet részben brüsszeli pénzekből működik, tehát Brüsszel rendelte meg a kutatás eredményét.

Brüsszel a politikai feladatot is kiadta az itthoni bábjaiknak, akik évek óta szolgalelkűen a háborúpárti álláspontot képviselik, ugyanis Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára támogatják a gyorsított felvételt. Rajtuk kívül itt van Magyar Péter is, aki azt mondta, hogy az ukrán csatlakozás nem időszerű, azonban Magyar Péter főnökei szerint igenis az

– szögezte le Hidvéghi Balázs.

 

A Fidesz–KDNP az emberek véleményére kíváncsi az ukrán EU-csatlakozásról

Az államtitkár Ruszin-Szendi Romuluszt, Magyar Péter honvédelmi felelősét idézte, aki szerint erről nem szabad beszélni, de valójában neki megvannak azok a telefonszámok az ukrán vezérkar legmagasabb szintjeiről, amelyeket majd adott esetben fel tud hívni. Ruszin-Szendi Romulusz azt is elmondta, hogy ha Ukrajna EU-tag lesz, akkor „a mieink bemennének Ukrajnába”. A mieink, vagyis a mi katonáink. A cél világos, Brüsszel behozná az ukránokat az unióba, beengedné az árukat, és mi fizetnénk az ukrán állam, az újjáépítés, valamint az ukrán hadsereg költségeit – jelentette ki Hidvéghi Balázs.

Az államtitkár hangsúlyozta:

amíg a Fidesz–KDNP van kormányon, addig nem fognak megszavazni semmiféle olyan gyorsított csatlakozást, amely ellentétes a magyar érdekekkel, és semmiképpen nem fogunk meghozni egy ilyen döntést a magyar emberek véleményének a megismerése nélkül.

Ezért indul el a véleménynyilvánító szavazás, ahol minden magyar állampolgár világosan választ adhat arra, hogy támogatja-e Ukrajna EU-tagságát vagy nem. Minden magyar véleményt mondhat, a kormánynak pedig a magyarok véleménye lesz a kötelező – fűzte hozzá.

 

Közös nevezőn Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc

Mint látható, Magyar Péter egy platformra került a Demokratikus Koalícióval (DK), amely támogatja Ukrajna EU-csatlakozását, és szerintük igennel kell szavazni rá. Erről beszélt nemrég Gyurcsány Ferenc bukott kormányfő felesége, Dobrev Klára. A DK EP-képviselője kiemelte: a tagság valamennyi feltételének teljesítése után megnyílhat az ukránok útja Európába. A baloldali politikus kiállt Ukrajna mellett.

A Demokratikus Koalíció népszavazást kezdeményezett a kérdésben, és úgy vélték, hogy a DK össze fogja gyűjteni a kiíráshoz szükséges aláírásokat. Ha a népszavazás megvalósul, akkor az igenek mellett fognak kampányolni, mert – ahogy fogalmazott – Ukrajna EU-csatlakozása Magyarország nemzeti érdeke.

 

Manipulált közvélemény-kutatás brüsszeli pénzből

Mint arról lapunk beszámolt, erősen megkérdőjelezhető közvélemény-kutatást publikált a Republikon Intézet arról, hogy a magyarok relatív többsége támogatná az ukrán EU-tagságot. A kutatást értékelte Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője, aki szerint megbízást teljesített a Republikon, ugyanis a kutatócég az EU támogatásával készíti a felméréseit. Mint elmondta,

ravaszul tették fel a kérdést a Republikon Intézetnél,

ugyanis a felmérésben két válaszlehetőség volt. Az egyik úgy hangzott, hogy Ukrajna könnyített feltételekkel legyen az unió tagja, a másik pedig, hogy a többi jelentkezőre vonatkozó feltételek teljesülésével.

Borítókép: Magyar Péter és Manfred Weber sajtótájékoztatója (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.