Az európai közügyek iránt is érdeklődő magyar ember reménykedik, hogy az EU végre észre tér, és felismeri, hogy le kellene állni az önmagunkat gyengítő oroszellenes szankciókkal, az ukrajnai háború további támogatásával és azzal a gyakorlattal, hogy úton-útfélen büntetik azokat a kormányokat és politikai szervezeteket, amelyek nem felelnek meg a balliberális „elit” ízlésének.
A hatalmas károkozás nem csak emberéletben és pénzben mérhető. Az egykor nagyra tartott európai demokrácia leértékelődésének is tanúi vagyunk.
Az EU brüsszeli vezetése egyre többször veszi semmibe a saját szabályait, alkalmaz kettős mércét és hoz uniós polgárokat érintő, létfontosságú döntéseket az érintettek megkérdezése nélkül. Nem meglepő, hogy ez a tendencia a baloldali kormányok és pártok magatartására is nagy hatással van.
Ami például Németországban történik az illegális migrációt elítélő, egyre népszerűbb AfD politikai elszigetelése terén, vagy amit legutóbb a párizsi büntetőbíróság engedett meg magának az ugyancsak népszerű Marine Le Pennel szemben hozott ítéletével, az egyaránt igazságtalan és felháborító. Felháborító, mert mindkét ügy a népakarat arculcsapása. A francia bíróság azonnali hatállyal, öt évre eltiltotta Le Pent a választásokon való indulástól, ami nyilvánvaló politikai döntés. Ha a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezető asszonya tudott a pártjában előfordult pénzügyi vétségekről, akkor jogos lehet a bírósági elmarasztalás, de a politikai pálya ily módon való derékba törése egy államelnökségre esélyes politikus esetében bírói elfogultságot feltételez.