A baloldali sajtó híresztelése ellenére eredményesen zárhatják a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói az őszi félévet, így a kuratórium döntése értelmében
érvényesíthetik érdemjegyeiket és megszerzett kreditjeiket is.
Az SZFE hallgatói érvényesíthetik érdemjegyeiket és megszerzett kreditjeiket is az őszi félévre, senkit sem diszkriminálnak
Ennek csupán egyetlen feltétele van: ki kell egyenlíteniük az esetlegesen fennmaradt pénzügyi tartozásukat a felsőoktatási intézményüknek – derül ki a Magyar Nemzet birtokába került tájékoztatásból. Az egyetem Hallgatói Önkormányzatának (hök) címzett levelében azt is jelezte a vezetés, hogy január végéig nyilatkozhatnak a diákok a tavaszi szemeszter aktivizálásáról, ezt követően – február 1-je és 19-e között – az őszi félévben szerzett eredményeket rögzíthetik, valamint vizsgák kiírásáról, teljesítéséről is számot adhatnak. A levélben azt is megjegyzik, hogy a lezárás eredményeként kapott teljesítményük alapján a szokásos módon állapítják meg a teljesítmény alapján járó ösztöndíjat. Ezáltal
semmilyen hátrány vagy jogsérelem nem éri a hallgatókat.
– Nem lesz megkülönböztetés állami ösztöndíjas és önköltséges hallgatók között. Semmilyen formában nincs szó diszkriminációról. Oktatóink Neptun felülete jelenleg nyitott. Pótolni tudják az elmaradt tárgytematikák feltöltését. Hallgatói eredményeket 2021.február.1–19-e között tudnak feltölteni – áll az említett tájékoztatásban.
A dokumentumban az is szerepel, hogy
az önköltséges hallgatók a tandíj befizetése során is kedvezményekben részesülhetnek, amelyhez kérelmet kell beadniuk.
A HÖK felvetésére, miszerint a tavaszi félév érvényesítése valóban megelőzheti-e az őszi szemeszter lezárását, a vezetés úgy válaszolt: a tavaszi félév regisztrációs időszaka gond nélkül megelőzheti az őszi félév lezárását. Semmilyen szabály nem tiltja az eljárást.
Arra is emlékeztettek, hogy
az újonnan átnevezett Zsigmond Vilmos Mozgóképművészeti Intézet február elseje után az egyetem új campusán, az I. kerület Tigris utca 37. szám alatt felújított épületrészében kezdi meg az oktatást, ahol a Szentkirályi utcainál közel kétszer nagyobb, közel ötezer négyzetméteres oktatási helyszín várja a hallgatókat és az oktatókat.
A Sinkovits Imre Színházművészeti Intézet a VIII. kerületi Szentkirályi utca 32/a és Rákóczi út 21. szám alatti felújított épületekben folytatja képzéseit, míg a Németh Antal Drámaelméleti Intézet és a doktori iskola képzései szintén a Szentkirályi utca épületében folytatódhat.
Korábban a baloldali sajtóorgánumok azt állították, hogy a kuratóriumi vezetés nem ismeri el a hallgatók őszi féléves tárgyait, azaz nullára módosul az őszi félévben elért kreditek száma. A HVG azt írta, hogy az egyetem vezetése „az önköltséges hallgatóktól elkérné a tandíjat, az állami ösztöndíjas hallgatók féléve viszont nem veszne el, nem számítana bele az ingyenesen felhasználható tizenkét félévbe”, ezzel pedig alaptalanul sugallták, hogy diszkriminálták a diákokat.