Mint ismeretes,

Örömködik a budapesti szivárványkoalíció, mindenki megszavazta a csődköltségvetést
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Mint ismeretes,
az október 11-ére kiírt tiszaújvárosi időközi országgyűlési választáson megtámadták a Jobbik, mint jelölőszervezet nyilvántartásba vételét a helyi választási bizottságnál
– írja a Mandiner.
A Mandiner információi szerint Jakab a változásbejegyzésről kapott egy végzést július 9-én, azonban a végzéssel szemben 15 napos határidővel fellebbezéssel élhetnek az érintettek (jelen esetben azok, akiket a tisztújító kongresszuson hozott döntés eredményeképpen törölne a bíróság a nyilvántartásból, vagyis: Sneider Tamás, Bana Tibor, Hegedűs Lórántné, Stummer János, Gyüre Csaba). Ha a határidő lejárta előtt lemondtak volna a fellebbezési jogukról, akkor a végzés a lemondás időpontjában jogerőre emelkedhetett volna, azonban jobbikos források szerint volt, aki nem mondott le a fellebbezési jogáról.
Ez azt jelenti, hogy a Jobbik korábbi vezetése nem könnyítette meg a nyilvántartásba vételt elrendelő végzés jogerőre emelkedését, így az új elnökség nyilvántartásba vételére július első felében nem kerülhetett sor.
Bana Tibor a Mandinernek azt nyilatkozta, hogy ő lemondott a fellebbezési jogáról, Sneider Tamás is nyilatkozott, ő nem mondott le a fellebbezési jogáról, de állítása szerint eszébe sem jutott fellebbezni.
Káosz és szakmaiatlanság a párton belül
A Jobbik januári tisztújítását egyébként is rengeteg konfliktus övezte – emlékeztet a lap. A kongresszust követő hónapokban zárták ki a pártból Sneider Tamást és Varga-Damm Andreát. Farkas Gergely kilépett a frakcióból, Bana Tibor és Bencsik János pedig az egész pártot otthagyta.
Sneider Tamás júniusban azt nyilatkozta az Azonnalinak, hogy a Jobbik újonnan megválasztott vezetői még arra sem voltak hajlandók, hogy „kérjék a pártelnöki lemondási nyilatkozatomat, mint ahogy ezt én korábban megtettem Vona Gábortól, hogy könnyebben jegyeztethessék be az új elnököt. Ennek köszönhetően még mindig én vagyok papíron a Jobbik elnökeként bejegyezve – csak május 12-én lejárt a mandátumom, így az én mandátumom már nem, Péteré pedig még nem hatályos. Itt már nincs szakmaiság”.
Varga-Damm Andrea pedig arról beszélt, szintén az Azonnalinak, hogy a Jobbik a kizárások kapcsán sem volt a helyzet magaslatán, mert Farkas Gergelyt végül nem zárták ki a pártból, Sneider Tamást meg „kétszer is”. Sneider erről azt mondta, hogy
„azért zárták ki őt a pártból „kétszer is”, mert nemcsak, hogy az ő részére küldték el az erről szóló levelet, de a Farkas Gergely részére címzett levél borítékjában is a Sneider kizárásáról szóló határozat volt benne, vagyis Farkas nem kapta meg a sajátját.
Nem működik olyan jól az adminisztráció a pártnál, de ezen már nem csodálkozunk” – tette hozzá.
A judapestező Bíró ellen Koncz Zsófia indul
Az október 11-i szerencsi időközi választáson a baloldali összefogás Bíró Lászlót indítja jelöltként. A lap emlékeztet, Bíró korábban rasszista, antiszemita megjegyzéseket tett a Facebookon. Budapestet például Judapestnek, az izraeli turistákat pedig „tetűcsúzdásoknak” (sic!) nevezte.
A Fidesz jelöltje az elhunyt Koncz Ferenc lánya, Koncz Zsófia lesz, aki helyi információink szerint már össze is gyűjtötte a jelöltséghez szükséges ajánlások több mint ötszörösét – tájékoztat a Mandiner.
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Ruszin-Szendi Romuluszra akár börtön is várhat tettei miatt.
A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén lehullott a lepel a Tisza Pártról. Magyar Péter képviselői ugyanis megszavazták a főváros következő féléves, jogellenes költségvetését.
Ami a hétvégén történt Budapesten, azt nem büszkeségnek tartjuk – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Pride, Ukrajna, Brüsszel – Orbán Viktor-interjú a TV2-n – élőben az Origón!
Schiffer András elárulta, hogy Magyar Péter karrierjének mikor és miért lesz vége + videó
„Már nagyon közel van” - Berki Krisztián szelleme ismét megjelent, újjá akar születni
Botrányos leleplezés: Az orosz szankciók élharcosa titokban orosz gázt használ
Súlyos hiba történt a lottó részéről: milliók várnak kártérítést
Zelenszkij háborúba rángatja Európát + videó
A magyar teniszező drámája eltörpül Carlos Alcaraz meccse mellett Wimbledonban
Távozik a Fradi gólkirálya!
Csillaghullás Wimbledonban, korábbi világelső is kiesett, Bondár Anna főszereplő lett
Schiffer András elmondta, Orbán Viktor hogy járt túl Magyar Péter eszén
Verstappen a kiesése után olyat tett, ami a rajongóit is megbotránkoztatta
Lezuhant és meghalt Ausztriában egy magyar hegymászó
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Ruszin-Szendi Romuluszra akár börtön is várhat tettei miatt.
A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén lehullott a lepel a Tisza Pártról. Magyar Péter képviselői ugyanis megszavazták a főváros következő féléves, jogellenes költségvetését.
Ami a hétvégén történt Budapesten, azt nem büszkeségnek tartjuk – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.