Seszták Oszkár, a szabolcsi önkormányzati közgyűlés Fidesz–KDNP-s elnöke a tárgyalás szünetében tartott sajtótájékoztatón elmondta: a két régió az egyetlen magyarországi uniós akkreditációval rendelkező szervezet, az ENEREA Észak-alföldi Regionális Energia Ügynökség – amelynek a térségi helyhatóság is résztulajdonosa – közreműködésével vette fel egymással a kapcsolatot. Kiemelte: a felek megújulóenergia-termelési együttműködésében az ügynökség feladata lesz a tervezett közös projektek előkészítése és megvalósításának segítése is.
A magyar és a francia régióban is jelentős a mezőgazdaság dominanciája, így az együttműködés fő területe a biomasszás energiatermelés lesz. Ez történhet a mezőgazdasági termelés és az erdőgazdálkodás során képződött, jelenleg még csak alig hasznosított alapanyagok, így a növényi hulladékok, gabona- és repceszalma, kukorica- és napraforgószár vagy fanyesedék felhasználásával, illetve energianövények termesztésével is, amelyeknél különösen nagyok a lehetőségek motorhajtó anyagok, például biodízel és bioetanol előállítására is. Seszták Oszkár hozzátette, hogy a közös projektek megvalósítását a felek európai uniós pályázati források bevonásával tervezik.
Anne-Sopie Bonnin, a Champagne-Ardenna Régió Tanácsa mezőgazdasági és erdészeti osztályának igazgatóhelyettese közölte: a felek a már meglévő tapasztalatok felhasználásával szándékoznak a közös megújulóenergia-termelési programot kidolgozni.
Handa Orsolya, az észak-alföldi energiaügynökség fejlesztési projektmenedzsere elmondta: a 2009-ben uniós pályázati támogatással alakult szervezet tavaly óta folytatja az egyeztetéseket az együttműködési lehetőségek feltárására, s most már a konkrét projektek kidolgozása következik, amelyek a biomasszás energiatermelésre vonatkoznak majd. A francia fél emellett az energianövények termesztésének magyarországi kutatási eredményeit is hasznosítani szeretné, amit a Debreceni Egyetem és a nyíregyházi főiskola bocsát rendelkezésre.