Saját faluján kívül a kistérség egyetlen települése sem állt a kezdeményezés mögé, a kistérségi társulás sem hozott még támogató döntést, márpedig ez a rendszer csak akkor életképes, ha minden szereplő mögé áll – mondta a távirati irodának a polgármester, aki szerint a tavaly elindult soproni kékfrank példája mutatja, hogy Magyarországon is működhet sikeresen egy ilyen rendszer.
A településvezető nem kívánt találgatásba bocsátkozni arról, mikor indulhat el a rendszer. Juhász József először május közepén beszélt az elképzelésről, akkor azt mondta, akár jövőre forgalomba hozhatják a mosoni kistérség pénzhelyettesítőjét, a koronát, de még nem eldöntött, hogy papíralapú vagy – unikumként – elektronikus pénzhelyettesítő lesz a korona.
A „pénzt” kezdetben a 26 településsel és mintegy 60 ezer lakossal rendelkező kistérségben használnák, de nyitva hagynák a lehetőséget arra, hogy ha sikeres a vállalkozás, akkor újabb területeket vonjanak be. Sopronban tavaly májusban indult el a – jelenleg 545 soproni és mintegy száz más városban lévő kereskedelmi egységben elfogadott – kékfrank használata, az év elején pedig elkezdték tervezni a rábaközi tallér nyár végi, de jelenleg csúszó bevezetését.