A szóban forgó tőkejuttatás nyomán elsősorban új munkahelyek jöhetnek létre, másrészt technológiai, ügyviteli fejlesztések valósulhatnak meg. Négy társaság esetében végleges a tőkekihelyezési döntés, további négynél pedig már finisben tart az egyeztetés – közölte a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. A tőkebefektetési alap átlagosan 50 millió forint befektetésével szerez 25 és 35 százalék közötti részesedést a kiválasztott kis- és közepes vállalatokban.
A Széchenyi Tőkebefektetési Alapot kezelő társaság szakemberei a múlt év júniusi indulás óta több mint 100 céget mértek fel. Ennek mintegy a felét találták alkalmasnak arra, hogy további egyeztetések kezdődjenek velük egy esetleges tőkejuttatásról. A most befektetésre kiválasztott társaságok elsősorban létszámuk bővítésére, eszközparkjuk fejlesztésére, valamint a bel- és külföldi terjeszkedésük megalapozására fordítják a friss tőkét. A cégek között van például építőipari vállalkozás, bútorgyártó, gépjárművek vezérlésének és speciális műszereknek a fejlesztésére szakosodott beszállító, illetve egy különleges utazásszervező is.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. a magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló gazdasági társaság, a tulajdonosi jogokat pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség gyakorolja. Az alapkezelő feladata a regionális operatív programok keretéből felállított Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar kkv-szektornak. Az alapkezelő 2015 végéig 120-150 projekt lebonyolításában kíván közreműködni.

Még ma összeül a Védelmi Tanács Ukrajna miatt