India felé fordul a magyar agrárgazdaság

A közös programok: akvakultúra, pontygenetika, édesvízi haltenyésztés, burgonyatermesztés, kertészet.

BL
2012. 02. 06. 12:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatása szerint a magyarországi génbankok és tenyésztési ismeretek felhasználásával a magyar pontyfajták indiai tenyésztése kiváló eredményeket hozhat. Az együttműködési megállapodások gyakorlati megvalósításáról a Halászati és Öntözési Kutatóintézet és az indiai Édesvízi Akvakultúra Központi Intézete gondoskodik.

A magyar és az indiai államtitkár tárgyalt a cukorcirok technológiákkal és a burgonyatermesztéssel kapcsolatos tudományos munka támogatásáról is. A programokban a Pannon Egyetem Agrártudományi Központja és a Mezőgazdasági Gépesítési Intézet működik közre az indiai társintézetekkel.

Megállapodás jött létre a Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Kara és az Indiai Nemzeti Kertészeti Kutatóintézet között a növényélettan, a molekuláris biológia, a genetika és az alkalmazott kertészettudományok területén. A találkozón növényvirológiáról és az agrárgazdaságban fontos növényfajok genetikai kutatásáról szóló új projektek kidolgozásáról, valamint kertészeti tudományos képzési programok bővítéséről is tárgyaltak – közölte a VM.

Egy újabb megállapodás alapján a magyar Állattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet, valamint az indiai Nemzeti Tejkutató és Állati Gén Erőforrás Intézet is együttműködik az állati génmegőrzés, valamint a tejelőszarvasmarha-tenyésztés korszerűsítésében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.