A panaszt az Eurofer, vagyis az Európai Acélgyártók Szövetsége nyújtotta be olyan gyártók nevében, amelyek termelése az egyes szerves bevonatú acéltermékek uniós gyártásának jelentős részét, ebben az esetben több mint 70 százalékát teszi ki. A szervezet állítása szerint a vizsgált termékek gyártói a kínai kormány részéről többféle támogatásban részesültek.
Mivel tavaly decemberben szintén az Eurofer kezdeményezésére dömpingellenes eljárás megindításáról döntött az Európai Bizottság ugyanezen termékekre vonatkozóan, a kínai minisztériumi tisztségviselő a Hszinhua hírügynökségnek felvetette, félő, hogy a termékek „kettős eljárás” alá esnek, ami ellentétes a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályaival.
Az unió mindkét esetben szerves bevonatú acéltermékek vizsgálatáról döntött, amelyek a kínai tájékoztatás szerint elsősorban lakásfelszereléseknél, építkezéseknél, fűtési berendezéseknél és bútoroknál használatosak.
A kínai kereskedelmi minisztérium szoros figyelemmel kíséri az ügy fejleményeit – jegyezte meg a kínai hivatali vezető, s azt hangoztatta, hogy a kínai export elleni szubvencióellenes vizsgálat a kereskedelmi protekcionizmus rossz üzenete, ami árnyékot vet a kínai–uniós acélkereskedelemre, sőt hátráltatja a válsággal szemben tett közös erőfeszítéseket is.

Itt van, amit mindenki várt: ünnepel Szoboszlai Dominik és Buzsik Borka – fotó