Ez lesz minden idők legnagyobb kibocsátása az internetes cégek között azóta, hogy a Google 2004-ben 1,9 milliárd dollár értékben bocsátott ki részvényeket.
Még sok a kérdőjel az ügylet körül: nem lehet tudni, hogy mikor vezetik be a tőzsdére a mintegy 850 millió felhasználót számláló internetes vállalkozás papírjait, piaci értesülések szerint valamikor májusban vagy júniusban. A cég azt sem közölte, hogy pontosan hány darab részvényt bocsát ki, és milyen kibocsátási áron, illetve azt sem lehet tudni, hogy melyik tőzsdén lehet majd kereskedni a Facebook részvényeivel.
Az amerikai tőzsdei felügyeletnek beadott dokumentumok szerint a Facebook tavaly egymilliárd dollár (222 milliárd forint) adózott eredményt könyvelhetett el, bevétele 3,71 milliárd dollárt tett ki, 88 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Az adózott eredmény 2010-ben 606 millió dollár, 2009-ben 229 millió dollár volt. A cég bevételeinek 85 százaléka reklámból származik.
A céget alapító Mark Zuckerbergnek 28 százalékos, a menedzsmentnek 70 százalékos részesedése van a Facebookban, a fennmaradó rész pénzügyi befektetőké.
A Wall Street Journal úgy számol, hogy a tőzsdei bevezetés során a Facebookot 75-100 milliárd dollárra értékeli majd a piac, ezzel Zuckerberg a világ kilencedik leggazdagabb emberévé válhat a Forbes magazin listáján.