Két másodperc alatt egy focipályányi erdő tűnik el

Világszerte két másodpercenként egy focipályányi erdőt irtanak ki illegálisan; a probléma immár „világméretű járvánnyá" nőtte ki magát – állapítja meg a CNN cikke szerint a Világbank legújabb, az illegális erdőirtásról szóló tanulmányában.

WL
2012. 03. 20. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Világbank becslése szerint évente a fák 90 százalékát törvényellenesen vágják ki, ezzel 10 és 15 milliárd dollár közötti kárt okozva. A szervezet felhívja a figyelmet arra is, hogy a konkrét anyagi károk mellett a hatalmas környezeti, gazdasági és társadalmi költségeket is figyelembe kell venni.

A jelentés szerint az erdők kivágása főként szervezett bűnözés révén történik, és a bűnözők a nem legálisan szerzett nyereséget korrupt kormánytisztviselők lefizetésére használják, akik szemet hunynak az erdőirtás felett – számol be a CNN internetes oldalán.

Az ilyen bűncselekmények sokszor felderítetlenek maradnak, nem foglalkoznak velük a hatóságok, vagy nem is jelentik azokat – írja a Világbank, hozzáfűzve, hogy az ezzel kapcsolatos, ritkán elinduló nyomozások is „amatőrök” és nem meggyőzőek.

A Világbank négy, erdőkben gazdag országban – Brazíliában, Mexikóban, Indonéziában és a Fülöp-szigeteken – végzett négyéves kutatása rámutat, hogy kevesebb mint 0,1 százalék a valószínűsége annak, hogy az erdőirtókat megbüntetik.

A probléma megoldását a szervezet abban látja, hogy a nyomozásoknak az illegális erdőirtás kitalálóira, illetve azokra a korrupt tisztviselőkre kell koncentrálniuk, akik lehetővé teszik a bűncselekményt és megvédik a bűnözőket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.