A biztosító a múlt évet 144,6 milliárd forint díjbevétel mellett – ebből 96,1 milliárd forint származott a nem életbiztosításokból – 12 milliárd forintos adózás előtti eredménnyel zárta a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerint.
Az adózás előtti eredmény közel háromszorosa lett a 2010. évinek, ezt a hatékonyság növelésével érte el a biztosító. Az Allianz tavaly 9 milliárd forint különadót fizetett – tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
A biztosító célja, hogy tovább működtesse a 10 ezer tagú, és 20 milliárd forint vagyont kezelő magánnyugdíjpénztárát – erről Kozek András vezérigazgató-helyettes beszélt a tájékoztatón.
A biztosító célja, hogy a nem életbiztosításokon belül a túlsúlyos gépjármű biztosításokat a piaci átlagra hozza vissza – beszélt a tervekről Kisbenedek Péter. A más típusú nem életbiztosítások részesedését is növelheti a biztosító technológiájának elektronizálása, amely a MABISZ kimutatása szerint máris a leghatékonyabbá tette a magyar piacon az Allianzt.
A kötelező gépjármű felelősségbiztosításnál a biztosító kockázat arányos árakat alkalmaz, így nem a kisebb kárt okozó csoporttal fizetteti meg a nagyobb kárkockázatú csoport díját. Erre megfelelő méretű „kártörténet áll a biztosító rendelkezésére„, mivel hosszú ideig ennek a piacnak a felét mondhatta magáénak az Allianz – mondta Horváth Andrea vezérigazgató-helyettes.
Az életbiztosítási portfólióban felhalmozott forrásokat csökkentette a végtörlesztés, az arra nyitva álló időszakban 6 milliárd forinttal mérséklődött a megtakarított összeg. Az unit linked biztosítások viszont 28 százalékkal nőttek, mivel a költséget 1-2 százalékon tartja a biztosító – vázolta ennek az üzletágnak a számait Kozek András. Az Allianz készül az egészségbiztosítási piacra, amennyiben minden együtt áll ahhoz, hogy az állami egészségügybe friss forrást vigyenek a magánbiztosítók – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.