Harmadával több eljárás indult Magyarországon

Európai összehasonlításban kiugróan, egy év alatt 33 százalékkal nőtt a fizetésképtelenségi eljárások száma az első negyedévben.

BL
2012. 06. 27. 13:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 12 európai ország (Magyarország, Szlovákia, Szlovénia, Csehország, Lengyelország, Ausztria, Németország, Svájc, Finnország, Svédország, Norvégia, Dánia) adatait összehasonlító elemzés szerint ebben a körben négy felszámolási eljárás közül egyet magyarországi cég ellen indítottak el.

A közlemény szerint a közép-európai régióban 25 százalékkal nőtt a csődök, felszámolási és végelszámolási eljárások száma, míg a német nyelvű országokban (Németország, Ausztria, Svájc) a növekedési ütem a 2 százalékot sem érte el. Négy országban pedig (Dánia, Németország, Norvégia, Csehország) nem emelkedett a felszámolási eljárások száma. A Bisnode csoport statisztikájából kiderül, hogy a felszámolással leginkább veszélyeztetett iparág Európában is az építőipar, amelyet a bank- és biztosítási szektor követ.

A cégbezárások növekedésével szemben a cégalapítási kedv egész Európában csökkent, de leginkább Magyarországon és Lengyelországban. A többi országhoz hasonlóan Magyarországon is a szolgáltató szektorban alakult a legtöbb új cég, ezt követi a kereskedelem majd a válság által erősen sújtott építőipar. Az építőiparban hagyományosan sok cég alakul, amelynek oka, hogy ebből a szektorból nehezen váltanak a cégtulajdonosok, illetve magyar hagyomány, hogy a rosszul működő, tartozásokat maguk után hagyó építőipari cégek más néven, de azonos vezetővel alakulnak újra – írta a Bisnode.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.