A 12 európai ország (Magyarország, Szlovákia, Szlovénia, Csehország, Lengyelország, Ausztria, Németország, Svájc, Finnország, Svédország, Norvégia, Dánia) adatait összehasonlító elemzés szerint ebben a körben négy felszámolási eljárás közül egyet magyarországi cég ellen indítottak el.
A közlemény szerint a közép-európai régióban 25 százalékkal nőtt a csődök, felszámolási és végelszámolási eljárások száma, míg a német nyelvű országokban (Németország, Ausztria, Svájc) a növekedési ütem a 2 százalékot sem érte el. Négy országban pedig (Dánia, Németország, Norvégia, Csehország) nem emelkedett a felszámolási eljárások száma. A Bisnode csoport statisztikájából kiderül, hogy a felszámolással leginkább veszélyeztetett iparág Európában is az építőipar, amelyet a bank- és biztosítási szektor követ.
A cégbezárások növekedésével szemben a cégalapítási kedv egész Európában csökkent, de leginkább Magyarországon és Lengyelországban. A többi országhoz hasonlóan Magyarországon is a szolgáltató szektorban alakult a legtöbb új cég, ezt követi a kereskedelem majd a válság által erősen sújtott építőipar. Az építőiparban hagyományosan sok cég alakul, amelynek oka, hogy ebből a szektorból nehezen váltanak a cégtulajdonosok, illetve magyar hagyomány, hogy a rosszul működő, tartozásokat maguk után hagyó építőipari cégek más néven, de azonos vezetővel alakulnak újra – írta a Bisnode.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben