Az ügyvezető elmondta: a Ganz EEG Kft. az idén 4,3 milliárd forint árbevételt ér el, a cég gazdálkodása pozitívvá válik, 400 millió forint nyereséget várnak a 2011. évi 1,8 milliárd forint árbevétellel és 800 millió forint veszteséggel szemben.
Elmondta: a magyar–orosz vegyesvállalat rendelésállománya 2012-ben egy év alatt több mint hétszeresére nőtt, jelenleg meghaladja az 5 milliárd forintot. A megbízások túlnyomó többségét atomerőművi berendezések – keringetőszivattyúk és atomerőművi átrakók – adják. A cég az olajipari berendezések gyártásában is erősíteni kívánja piaci pozícióját.
Szitár-Csanádi Attila fontosnak nevezte a Ganz-tradíciók továbbvitelét, szerinte még adottak a humánerőforrásban meglévő lehetőségek a folytatásra. Az ügyvezető értékelése szerint sikereket érhetnek el a kutatás-fejlesztés-innovációban, de nehezíti a helyzetüket, hogy egyelőre saját erőből finanszírozzák ezeket, mert a pályázatokon még nem tudnak indulni, amíg nem felelnek meg a két egymást követő nyereséges évre vonatkozó feltételnek.
A Ganz EEG Kft. termelőkapacitása elegendő arra, hogy a megrendeléseket teljesítsék. Jövőre 300 millió forintot irányoztak elő technológiai fejlesztésekre, többségében gépek korszerűsítésére, laboratóriumfejlesztésre – közölte az ügyvezető igazgató. Kiemelte: új piacot remélnek az idén 60 millió forint beruházással megvalósított vízgépmérő laboratórium korszerűsítéséből azzal, hogy külső megrendelésre akkreditált mérési szolgáltatást tudnak nyújtani.
Szitár-Csanádi Attila kiemelte: lehetőség lesz a cég számára a paksi atomerőmű bővítésében való részvétel is, világszínvonalat képviselő atomerőművi berendezéseik révén. A cég az év végéig orosz megrendelésre, a rosztovi atomerőmű 4-es blokkja részére két darab BvDF 600-as szivattyút gyártott. Jövőre további hét darab nagy teljesítményű MPB 2200-as keringetőszivattyút készítenek és szállítanak ugyanebbe az erőműbe, összesen csaknem 10 millió dollár értékben. A nyáron a rosztovi atomerőmű 3-as blokkja számára már teljesítettek azonos volumenű szállítást.
A magyar–orosz vegyesvállalat az ukrán atomerőművi piacon is aktív – hangsúlyozta az ügyvezető igazgató. Példaként említette, hogy csaknem egymillió euró értékben gyártott hat keringetőszivattyút a délukrán atomerőműbe. A vállalat a jövő év elején szállítja a szentpétervári atomerőmű 2-es blokkjához készülő atomerőművi átrakóberendezés részegységeit.
A Ganz EEG Kft. ellátja az elődvállalatok által korábban gyártott berendezéseket is pótalkatrésszel. Ebben az évben egyiptomi, iráni és pakisztáni szivattyútelepek, illetve erőművek számára gyártott pótalkatrészeket mintegy 2 millió euró értékben – tájékoztatott az ügyvezető igazgató. A Ganz EEG Kft. orosz–magyar vegyesvállalat, 51 százalékos tulajdonosa az orosz Roszatom konszernhez tartozó atomenergetikai gépgyártó holding, az Atomenergomas Nyrt., kisebbségi tulajdonosa a Ganz Holding.