Kifejtette: az ezerfős mintán végzett kutatás alapján a megkérdezettek (18–70 év közöttiek) 8 százaléka rendelkezik jelenleg lakás-előtakarékossági számlával, és 5 százalékuk azt tervezi, hogy a közeljövőben nyit ilyen számlát. A pályakezdők esetében (24–29 éves korosztály) minden tizedik megkérdezett fiatal tervezi a számlanyitást, vagy már rendelkezik is lakás-előtakarékossági számlával.
A további korcsoportokban a tervezők száma drasztikus csökkenést mutat, jellemzően 5 százalék alatti érték látható. Ez alapján elmondható, hogy a pályakezdő korosztály tudatosan gondolkodik a jövőjéről és a pénzügyeiről, valamint szereti kontrollálni pénzeszközei, megtakarításai alakulását.
Kovács Antal kiemelte, a 18–29 év közöttiek pénzügyi tudatosságát mutatja, hogy előnyben részesítik a bármikor, bárhonnan elérhető, könnyen áttekinthető netes megoldásokat, ezért döntött úgy az OTP Bank, hogy számukra új pénzügyi platformot hoz létre, amely lehetőséget ad a pénzügyeik feletti ellenőrzésre.
Elmondta: a moduláris felépítésű megoldás lényege az, hogy az ingyenes alapszolgáltatás mellett a direkt bankon keresztül akár havonta módosíthatók az extra szolgáltatások.