Az Eurostat pénteken közölt adatai szerint a szeptember végével záródott három hónapban a foglalkoztatottak száma 0,2 százalékkal csökkent az euróövezetben az előző három hónaphoz képest, és 0,7 százalékkal éves szinten. Az eurózónában már ötödik negyedéve tart a foglalkoztatottság csökkenése az adósságválságnak a gazdaságra gyakorolt hatása miatt. Az Eurostat számításai szerint a harmadik negyedévben a foglalkoztatottak száma 146 millió volt.
A térségben a legnagyobb mértékben, 8,9 százalékkal Görögországban zuhant a foglalkoztatottság éves összevetésben a harmadik negyedévben, majd 4,1 százalékkal Spanyolország és Portugália következik. Az idei harmadik negyedévben 1,2 százalékkal nőtt a foglalkoztatottság Észtországban és 0,9-0,9 százalékkal Ausztriában és Németországban.
Magyarországon javultak a foglalkoztatottsági adatok
Hazánkban a nemzetgazdasági tárca közleménye alapján közel 71 ezer fővel emelkedett az egy évvel ezelőtti 3 millió 864 ezerről 3 millió 935 ezer főre a foglalkoztatottak száma. A kormányzat munkaerő-piaci intézkedései a kedvezőtlen külpiaci környezet negatív hatásai ellenére is alkalmasak a pozitív trendek fenntartására és a foglalkoztatási ráta további emelésére. A 2012. augusztus–októberi időszakban folytatódott a foglalkoztatottak számának 27 hónapja tartó emelkedése az előző év azonos időszakához viszonyítva – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.
Az Európai Unióban stagnál a foglalkoztatás és nő a munkanélküliség, míg hazánkban nagyságrendileg 120 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak létszáma, és stagnál a munkanélküliség – mondta korábban Czomba Sándor államtitkár Nyíregyházán.
Az Európai Bizottság 2012. novemberi előrejelzése szerint Magyarország a 7. legjobban teljesítő tagállam a foglalkoztatás bővülését illetően, miközben azon 15 ország között van, ahol növekszik a foglalkoztatottság 2012-ben. A visegrádi országok közül arányaiban Magyarországon létesül a legtöbb új munkahely. Az új magyar munkahelyek bővülésének üteme 2012-ben több mint háromszorosa a lengyel és a szlovák bővülésnek, miközben a cseheknél csökken a foglalkoztatottság.