Christine Lagarde, az IMF vezérigazgatója az IMFC ülését követő sajtótájékoztatón külön kiemelte a munkahelyteremtés szükségességét. Véleménye szerint abból az IMFC legutóbbi, 2012 októberi, tokiói ülése óta tapasztalt „háromsebességes” növekedésből, amikor egyes országok jól teljesítenek, mások pedig lemaradnak, csak egy hatékony intézkedési csomag tudja kilendíteni a világgazdaságot.
„Minden politikus munkahelyet akar teremteni és legfőképpen megoldást akar találni a fiatal korosztály problémáira” – mondta a vezérigazgató. „Bármilyen munkahelyteremtő megoldás megfelel” – hangsúlyozta. „Ehhez azonban olyan növekedési programra van szükség, ami nem csupán egyetlen elképzelésen, hanem a megfelelő ütemű fiskális konszolidációt, a strukturális reformokat ( ) és némi mozgásteret is biztosító monetáris politikát egyaránt felölelő intézkedési csomagon alapul.”
Az IMFC (International Monetary and Financial Committee) a következő politikai prioritásokat jelölte meg: a fejlett gazdaságokban a növekedés ösztönzése érdekében megengedett a laza monetáris politika alkalmazása, de meggyőző középtávú költségvetési konszolidációs terveket is le kell fektetni, illetve nagyobb hangsúlyt kell helyezni a pénzügyi szektor reformjára és a strukturális átalakításra. Az euróövezetben folytatni kell a bankrendszer szanálását és a pénzügyi rendszer fragmentáltságának enyhítését.
Mint arról korábban beszámoltunk, az IMF és a Világbank képviselőivel a technikai együttműködés lehetőségeiről, svájci partnerével pedig a magyar munkavállalás liberalizálásáról és az alpesi állam bankjaiban vezetett magyar számlákról kért felvilágosítás ügyéről tárgyalt Washingtonban Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, aki a két pénzügyi világszervezet tavaszi gyűlése alkalmából tartózkodott az amerikai fővárosban.