33 ezer őshonos fát ültettek el

Befejeződött Dombóváron a Kis-Konda-patak völgyének élőhely-rehabilitációja, amely során a mintegy hathektáros területen több mint 33 ezer őshonos fát ültettek el.

LM
2013. 09. 18. 20:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fejlesztést az tette szükségessé, hogy az elmúlt évtizedekben a területen számos kedvezőtlen beavatkozást végeztek – közölte a dombóvári önkormányzat szerdán az MTI-vel. A völgy élőhelyeinek vízellátottsága a patak szabályozásával romlott, a leértékelődött területen nagy számban jelentek meg az inváziós növényfajok; az elhanyagolt területen jelentős mennyiségű építési törmeléket raktak le a környéken élők. Az 57 millió forintos európai uniós projekt célja az volt, hogy visszaállítsák a helyi védettségű terület természetközeli állapotát.

A munkák során kiirtották az inváziós növényfajokat, és összesen 33 600 fát ültettek el. A telepített fajok között a legtöbb, 23 520 darab mézgás éger, emellett 2400-2400 magyar kőrist és kocsányos tölgyet, 1200 vadkörtét, valamint több száz vadalma-, madárcseresznye- és kislevelű hársfát ültettek el. Az önkormányzat tájékoztatása szerint elszállították az illegálisan lerakott hulladékot is.

A Kis-Konda-patak környéke kedvelt élőhelye több rigófajnak, rozsdafarkúaknak, szajkóknak, és védett madárfajok is rendre megjelennek a regionális ökofolyosó részét képező területen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.