Pénteken újabb három magyar vállalat vette át a támogatási okiratát – olvasható a külgazdasági és külügyminiszter hivatalos közösségi oldalára felkerült legfrissebb videós bejegyzésben.
Szijjártó Péter a felvételen elmondja, a három magyar vállalkozás összesen 1,5 milliárd forintnyi beruházást hajt végre, mellyel 548 munkahelyet sikerül megvédeni. Az említett cégek ehhez 724 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapnak.
A videón a tárcavezető azt is pontosan részletezi, hogy milyen fejlesztéseket és beruházásokat hajt végre az Abroncs kereskedőház, a kiskunhalasi TÉRVÁZ kft. és a VÁRDA VULKÁN nevű cég.
a kormány nem először szembesül azzal a helyzettel, hogy a magyar gazdaságot újra kell indítani. A mostani és a tíz évvel ezelőtti helyzet között azonban jelentős különbség, hogy 2010 után egy legyengült, míg most erős hazai gazdaságnak kell úrrá lennie a nehézségeken – mondta.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy
a világjárvány felforgatta a gazdasági folyamatokat, teljesen új világgazdasági verseny indul. A kormány álláspontja szerint a segélyek eladósodottsághoz és kiszolgáltatottsághoz vezetnek, ezért a magyar gazdaságpolitika fókuszában most is a munkahelyek teremtése és a munkahelyeket létrehozó vállalatok támogatása áll
– fogalmazott a tárcavezető.
A miniszter Facebook-oldalán egyben az első hét mérlegét is megvonta, amely a következő: 7,5 milliárd forintnyi beruházás, 3159 megtartott munkahely és 3,7 milliárd forintnyi vissza nem térítendő állami támogatás.