A szállodák is önálló úti célként jelennek meg

Nagy jelentőséggel bír a kormány szállodaszektort érintő támogatása, mivel eddig szállodaépítés a fővároson kívül nem feltétlenül tudott megvalósulni magántőkéből – mondta Flesch Tamás.

2019. 09. 14. 15:54
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy jelentőséggel bír a kormány szállodaszektort érintő támogatása, mivel eddig szállodaépítés a fővároson kívül nem feltétlenül tudott megvalósulni magántőkéből – erről beszélt tegnap a köztévén a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.

Flesch Tamás példaként hozta, hogy a kormány által indított 300 milliárd forint keretösszegű Kisfaludy program példátlanul nagy lépést jelent a piaci szereplők és a magyarországi turizmus felé, hiszen a program révén a szakma olyan támogatásokat kaphat, amely a magántőkéhez adódva új szállodák és ezáltal új turisztikai úti célok kialakítását segíti. Hangsúlyozta: a kormány olyan, nagy lehetőséggel rendelkező területeket támogat, amelyek az országimázs és a gazdasági növekedés szempontjából is kedvező változásokat hozhatnak. Ilyen például a Fertő-tó és a Balaton környéke, Tokaj, a Dunakanyar, Esztergom és Visegrád is.

Flesch Tamás kifejtette: a növekvő turisztikai forgalomban élénk az érdeklődés a szállodaberuházások iránt. A városi szállodák kivételével a turisták egyre inkább úti célként is tekintenek a hotelekre, ez különösen igaz a tematikus, családbarát, illetve egészségturizmussal foglalkozó egységekre. 2017-ben 13, tavaly 20 új szállodát adtak át, idén és jövőre további 26 nyitását tervezik.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.