Szlovén bankot vett az OTP

Eddigi legjelentősebb akvizícióját jelentette be az OTP Bank: adásvételi megállapodást írt alá a szlovén Nova KBM százszázalékos részesedésének megvásárlásáról. A lépés nyomán Szlovéniában is piacvezetővé válik a magyar bankcsoport.

Magyar Nemzet
2021. 05. 31. 19:59
null
Több évtizedes sikertörténet Fotó: Kurucz Árpád
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Aláírta az OTP Bank az adásvételi megállapodást a szlovéniai Nova KBM százszázalékos részesedésének megvásárlásáról; az Apollo Global Management leányvállalatai által menedzselt befektetési alapok nyolcvan- és az EBRD húszszázalékos tulajdonában állt eddig a pénzintézet. Ez az OTP történetének eddigi legjelentősebb akvizíciója, amely várhatóan 2022 második negyedévében, a felügyeleti engedélyek megszerzésével zárul le. Megállapodásuk alapján a felek nem hozzák nyilvánosságra a vételárat – közölte a pénzintézet.

A Nova KBM a mérlegfőösszege alapján Szlovénia második legnagyobb bankja, 20,5 százalékos piaci részesedéssel. Az OTP a tranzakciót követően piacvezetővé válik Szlovéniában, mivel egy másik ottani banknak, az SKB-nek is tulajdonosa. Részesedése megközelítheti a harminc százalékot.

Az OTP vezérigazgató-helyettese azt hangsúlyozta, hogy a bank 2019-es szlovén piacra lépése óta keresték a növekedési lehetőségeket az országban. Wolf László hozzátette, hogy a bővülés nem áll meg, továbbra is keresik a térségben az akvizíciós lehetőségeket. A Nova KBM vezérigazgatója az elmúlt évek fejlődésének tulajdonítja a befektetői érdeklődést. John Denhof hangsúlyozta, hogy több mint kétszeresére növelték a mérlegfőösszeget, négy bankot integráltak, jövedelmezőségük fenntartható. Várakozása szerint az OTP vezetésével eredményes időszak elé néznek, amely hosszabb távon további sikereket alapozhat meg.

Nem csak itthon piacvezető
Fotó: Kurucz Árpád

Az OTP az egyik legaktívabb hitelintézet az európai akvizíciós színtéren, mostanáig kilenc országban 11 pénzintézet, illetve banki portfólió megvásárlását jelentette be. Magyarország mellett vezeti a bolgár, a szerb és a montenegrói piacot is, a külföldi csoporttagok jelentős mértékben járulnak hozzá a profithoz. Csoportszinten az ügyfelek száma meghaladja a 16,3 milliót, fiókhálózata majdnem 1500 egységből áll – összegeztek a közleményben.

Az OTP-csoport tavaly 310,268 milliárd forint adózott eredményt ért el, ami 26 százalékos csökkenés 2019-hez képest. Az első negyedévet ugyanakkor a vártnál jobban zárták, 93,3 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredménnyel, szemben az előző negyedévi 71,4 milliárd forintos eredménnyel, és az egy évvel korábbi négymilliárd forintos negyedéves veszteséggel – foglalta össze a távirati iroda. A külföldi leánybankok eredmény-hozzájárulása a negyedéves korrigált profiton belül 47 százalékot tett ki, ami 16 százalékpontos javulás az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.