„Ez Szabadka, és nem a Gázai övezet" – ostromolják a határt a migránsok + videó

No-go zónává vált a magyar határkerítés déli oldala, embercsempészbandák, bűnözők és migránsok uralják az erdőket.

2023. 10. 08. 8:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezen a hétvégén is folyamatosan érkeztek az illegális bevándorlók a szerb–magyar határhoz, hogy a határkerítésen keresztül próbáljanak törvénytelenül az Európai Unióba jutni. Az embercsempészek és bűnbandák által uralt Szabadka környéki makkhetesi erdő tele van veszélyes fegyveres csoportokkal. A délvidékiek már nem is mernek ezekre a területekre fényes nappal sem bemenni. Ez érthető is, hiszen az elmúlt időszakban rendszeressé váltak a lövöldözések a magyar határ déli oldalán.

Megdöbbentő fotók láttak napvilágot a Facebookon szombaton. A helyiek közül többen is megosztottak egy olyan fényképet, amelyen automata puskával járőröző migránsok látszanak. A fiatal férfiak elállják az erdőbe vezető utat, mintha őrt állnának, mögöttük egy nagyobb csoport bevándorló.

A fénykép alá annak közlője azt írta:

Szabadon sétálnak automata fegyverekkel a makkhetesi erdőben. Vajon van rendőrség, amely lefegyverezi őket, vagy ha nincs, miért nincs?

Az elkeseredett szabadkaiak már az izraeli eseményekhez hasonlítják a helyzetet. Egyikük azt írta a közösségi oldalon:

Ez Szabadka, és nem a Gázai övezet.

A szerb rendőrök ugyan időről időre akciókat hajtanak végre az illegális migrációval szemben, ennek ellenére a migránsok és az embercsempészek mindig visszaszivárognak az erdőbe. A razziák során több alkalommal találtak fegyvereket a bevándorlóknál az egyenruhások.

Az emberek a közösségi oldalakon mély megdöbbenésükben olyan kérdéseket tesznek fel, hogy ki fizeti a migrációt, hiszen az jelentős pénzbe kerül a bevándorlóknak. A törvénytelen határátlépésért fizetni kell. A helyiek tapasztalata szerint a legtöbb migráns modern és drága telefonnal rendelkezik, a boltokból pedig megtömött zacskókkal mennek kifelé.

Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt már korábban, az illegális bevándorlók a bankautomatákat használva vesznek fel pénzt Szerbiában, s azzal indulnak meg a taxisok segítségével a határ felé. 

A migránsok ugyanakkor több száz, de akár több ezer eurót is hajlandók fizetni az embercsempészeknek. Van is erre pénzük, hiszen küldik nekik külföldről. A Magyar Nemzethez eljutott felvételeken az látszik, hogy a migránsok pénzt vesznek fel az egyik szabadkai bankautomatából.

Szabadka központjában több migránsleszámolás is volt az elmúlt időszakban. A minap az egyik sétálóutcán támadt egymásra két illegális bevándorló, kést rántottak. Egy másik esetben pedig a Lidl parkolójában hátba lőttek egy migránst, amíg körülöttük a helyiek épp bevásárolni indultak. 

A szabadkaiak attól tartanak, hogy a következő alkalommal az illegális bevándorlók harcának helyi áldozata is lesz. Ezért nem mennek az erdőbe, s ha az utcákon látnak migránsokat, akkor messzire elkerülik őket. Márpedig bőven van a városok központjában és a közterületeken illegális bevándorló. A szerbiai törvények szerint ugyanis erre minden joguk megvan, hiszen a befogadóközpontokban történt regisztrációjuk után szabadon mozoghatnak az országon belül. Ezt ki is használják, s miután a táborokban ettek, megmosakodtak, feltöltötték a telefonjukat, újra és újra megpróbálkoznak az illegális határátlépéssel.

Borítókép: Határkerítés a szerb–magyar határon (Fotó: Magyar Nemzet); A szerb közösségi médiás posztokban a Népszava munkatársának, Röhrig Dánielnek a fotói láthatók 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.