Korda György és Balázs Klári felrobbantják az Arénát

Május 11-én érkezik a Korda 85, vagyis a Fiatalság és bolondság születésnapi koncertshow a Papp László Sportarénába. Az örökifjú sztárpár, Korda György és Balázs Klári nagyszabású ünnepi koncertjén felcsendül majd a Reptér, a Mamma Maria, és még számtalan régi sláger, amely híressé tette Gyuri bácsit és feleségét.

2024. 04. 08. 18:00
A Korda házaspár
Korda György és Balázs Klári Fotó: Pozsonyi Zita
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Számos slágerüket dudorásszák ma is a rajongók, és nem csak az idősebbek, a fiatalok is megszerették a sztárpár zeneszámait. Gyuri bácsi és Klárika dalai újra és újra feltűnnek a különböző rádiók műsoraiban, és a szórakozóhelyeken is gyakran hallani produkcióikat. Korda György kártyaszenvedélye is jól ismert, rengetegen megkedvelték a pókert, amióta ő közvetíti a versenyeket. 

korda györgy
Korda György, akinek számos slágerét ma is ismerik és szeretik.  Fotó: Fortepan/Szalay Zoltán

Korda György legnagyobb slágerei

Korda György táncdalénekesi karrierje 1958-ban kezdődött, és azóta számos olyan dallal örvendeztette meg a nagyérdeműt, amelyeket szívesen idéznek fel az idősebbek, de a fiatalabb korosztályból is sokan megszerették fülbemászó zeneszámaikat. Korda György az ország egyik legnépszerűbb előadója lett.

 Ki ne ismerné a Lady Carneval, a Reptér, a Fehér galamb, a Gyöngéden ölelj át, a Lady N, a Mamma Mia, Virágeső, Szeressük egymást, gyerekek című dalokat?

Korda György pályafutása

Korda az 1958-as debütálása után hamar népszerű lett, rendszeresen fellépett a budapesti Moulin Rouge-ban és a Budagyöngye nevű előkelő szórakozóhelyen, itt Orlay Jenő Chappy zenekarával szórakoztatta a közönséget. Első nagy sikerét a Szeretni kell című dallal érte el 1960-ban, ennek Nádas Gábor és Fülöp Kálmán volt a szerzője. 

A hatvanas évek második felében már Korda György volt Magyarország egyik legnépszerűbb táncdalénekese. Dalai valamelyest megidézték a régi világot, és olyan felhőtlen derűt sugároztak, amire nagy szükség volt akkoriban.

A magyar beatkorszakban némileg háttérbe szorultak dalai, de akkor sem tűnt el teljesen, később pedig úgyanúgy népszerű lett, mint a beat legnagyobb hazai szárnyalása előtt. Sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy 1970 óta megjelent több mint húsz albuma aranylemez lett, a rendszerváltás idejére lemezei kétmillió példányban fogytak el, így 1190-ben átvehette a gyémántlemezt is, 2004-ben pedig a négymillió eladott lemez után járó platinalemezt. Korda György a nyolcvanas évek eleje óta felségével, Balázs Klárival lépett fel. Korda Györgyöt a külföldön élő magyarok is szeretik, számos alkalommal lépett fel az Egyesült Államokban, Kanadában és Ausztráliában. 

Korda 85: díjak és elismerések

Korda György 65 éve bűvöli el rajongóit, ez idő alatt számos elismeréssel jutalmazták tehetségét. 2002-ben Záray Márta–Vámosi János-díjat, 2004-ben a Magyar Kultúra Lovagja címet kapott. 2005-ben „nagy népszerűségnek örvendő művészi pályafutása elismeréseként” a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét vehette át, 2007-ben pedig Artisjus zenei életműdíjas lett. 2017-ben Szenes Iván-életműdíjjal, 2018-ban Emberi Hang életműdíjjal jutalmazták Balázs Klárival együtt, tavaly pedig megkapták a Mahasz Fonogram életműdíját is. A magyar rockcsillagok falára mindkettejük kéznyoma felkerült. 

Filmek és kártya: all in!

Korda György több magyar filmben is felbukkant, például a 2004-es Magyar Vándorban, 2017-ben pedig Csupó Gábor alkotásában, a Pappa piában szerepelt Balázs Klárival együtt. 

A 2010-es Sas Tamás-filmben, a Szinglik éjszakája című moziban igazán testhezálló karaktert játszott: pókerjátékost alakított.

Kártyaszenvedélye szinte legendás: a hatvanas években a Fészek Művészklubban ultizott és römizett partnereivel, itt találkozott a kardvívó Meszéna Miklóssal, aki megismertette vele a pókert. Onnantól a póker az egyik legfontosabb hobbija lett. Nem véletlen, hogy az egyik sportcsatorna őt kérte fel a pókerközvetítések kommentátorának. Milyen jól tették: lelkesedése és jókedve számos rajongót szerzett a kártyajátéknak. Ha még nem láttak pókerközvetítést Gyuri bácsival, érdemes pótolni: kártyatudás nélkül is fantasztikusan élvezetes!

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.