Megtudtuk: az esélyegyenlőségi napokon a fiatalok minden évben alkotnak valami olyasmit, ami rövid idő alatt elkészül és sikerélményhez juttat mindenkit. Tavaly csempenégyzeteket festettek, sőt, a programba bekapcsolódó érdeklődők ugyancsak kivették a részüket az alkotásból. Olajfestékkel pingáltak a kedvük szerint, miközben azt örökítették meg, ami eszükbe jutott az esélyegyenlőség fogalmáról. A több mint kétszáz színes alkotást aztán az intézet dolgozói véglegesítették, és miután úgy döntöttek, hogy egy hatalmas, messziről is jól látható mozaikhoz, az alapítvány logójának elkészítéséhez használják fel, összetörték a csempéket. Végül egy építőipari vállalkozás segített a homlokzatra rögzíteni a csempedarabokat, miután az alapítvány dolgozói felrajzolták a közel három négyzetméteres logó körvonalait.
A Molnár Gábor Műhely Alapítvány épületét a sokszínűséget jelképező logó díszíti Fotó: Tóth B. Zsuzsa/Napló
A munkálatokkal a tavaszi zárvatartás idején jól tudtak haladni, ahogy akkoriban az épület festésével, fertőtlenítésével ugyancsak.
A különleges, minden színt tükröző logóval szeretnék kifejezni, hogy náluk mindenki színes egyéniség. Senki sem szellemi fogyatékos, mindannyian teljes személyiségek és sokszínűek. Nagyon fontos, hogy ezt elfogadja és tisztelje mindenki – hangsúlyozta a Naplónak nyilatkozva Lovas Irén, az intézet vezetője.
Az eredeti cikket ide kattintva olvashatja el.
Korábbi cikkünkben adományozásról írtunk: Önzetlen segítséget keptak a kulcsi idősotthon lakói. Az idős emberek hónapok óta még a szobájukból sem jöhetnek ki, nem találkozhatnak rokonaikkal sem.