Angyalföldi bohózat

Amin eddig csak a Vasas szurkolói háborogtak, az tegnap délután egyértelműen világossá válhatott a közvélemény számára is: az egyesület hírnevéhez, hagyományaihoz méltatlan döntések születnek a Fáy utcai klubház irodáiban.

Nemes Károly
2001. 08. 07. 10:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Labdarúgás -

Amin eddig csak a Vasas szurkolói háborogtak, az tegnap délután egyértelműen világossá válhatott a közvélemény számára is: az egyesület hírnevéhez, hagyományaihoz méltatlan döntések születnek a Fáy utcai klubház irodáiban.

Az NB I 4. fordulója után négy vereséggel, 4-11-es gólkülönbséggel az utolsó, 12. helyen álló csapat vezetőedzőjét, a horvát Slavko Kovacicot a papírformának megfelelően menesztette a Vasas futballrészlegét működtető kft. ügyvezető igazgatója, Penz András. Az általa aláírt, lapunkhoz eljuttatott közlemény szerint „tartós eredménytelenség esetén a kontraktus jogkövetkezmény nélkül felbontható”. Az ügyvezető egyúttal azt is közölte, hogy Kovacic „utódja” egy edzői ötös lesz: Tóth Bálint szakmai igazgató irányításával Kiprich József másodedző, valamint Tamás Gyula kapustréner, Varga Istán, a juniorok edzője és segítője, Pál Zoltán készíti fel a Vasast a jövőben.

A menesztés hírét tartalmazó közlemény 12 óra 1 perckor érkezett faxon, majd az MTI híre 17.54-kor kontrázott: a Vasas vezetősége hatályon kívül helyzete a kft. délelőtti döntését.

– A Sopron elleni szombati bajnoki mérkőzésen még mindenképpen a horvát tréner felel a szakmai munkáért – idézte a távirati iroda Gyalog Andrást, a kft.-t 100 százalékban tulajdonló Vasas elnökét.

Hogy a klubnál történteket megpróbáljuk megérteni, kissé el kell távolodnunk Angyalföldtől. Merthogy az nagy biztonsággal kijelenthető: a mostani kilátástalan állapotért elsősorban nem a júliusban igazolt Slavko Kovacic a felelős. Még Bozsik Péter, a csapatot a tavalyi bajnokságban bronzéremig irányító, majd a Zalaegerszeggel jelenleg szárnyaló szakvezető is így nyilatkozott a Magyar Hírlapnak: „... a helyzetről legkevésbé a horvát edző tehet”. De nemcsak ő távozott a szezon előtt a Fáy utcából, hanem tíz játékos is, akik közül csak a Hollandiába hatvanmillió forintért eladott Petőnek nem járt le a szerződése, a többiek ingyen igazolhattak el.

Pénz tehát csak annyi állt a házhoz, amennyi hiánypótlással éppen elegendő volt az NB I-es nevezés-hez, így az átigazolási időszakban kényszerpályán mozgott a klub. A vezetők elsősorban Frank Tamás kapcsolataiban bíztak, aki azonban nem MLSZ-alelnökként szervezkedett, hanem üzletemberként, s osztrák „vonalait” kihasználva a legutóbb Bregenzben tevékenykedő Slavko Kovacicot ajánlotta vezetőedzőnek. Erre Gyalog András, az egyesület elnöke, a csapatot működtető kft. volt ügyvezetője rábólintott, miként arra is, hogy Frank és Kovacic hatáskörébe tartozzon a játékosok szerződtetése. Érkezett is 13 futballista – hat magyar, két jugoszláv, egy-egy nigériai, máltai, brazil, szlovák és horvát –, akik közül két légióst már szabadlistára is tett a Vasas.

A második vereség után Gyalog András rájött, három év után nem tudja ellátni a kettős funkciót, s lemondott az ügyvezetői tisztségéről, avagy: felmondott saját magának. Utódja Penz András lett, akinek színre lépését követően Frank is távozott, mégpedig személyes összeférhetetlenség miatt.

Slavko Kovacic lapunknak kora délután többek között megjegyezte: a részletes nyilatkozatért néhány nap türelmet kért, hogy „feldolgozhassa az eseményeket”.

Ez volt a helyzet a Vasasnál tegnap este. Hét órakor...

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.