Sztárstop Szegeden

Csodájára járnak a sportmenedzserek annak a sikernek, amit a Szegedi Vízisport Egyesület az idén elért. Az elismerés érthető, hiszen három évvel ezelőtt már-már gyászoltak: a Tisza-parti kajak-kenu klubot a megsemmisülés veszélye fenyegette, ugyanis a kifizetetlen számláik összege meghaladta a 20 millió forintot. Aztán 2000 végére eltüntették az adósságot, és elkezdték a jövő építését. Nem volt egyszerű, amíg megnyerték szponzornak a Démász Rt.-t, aligha véletlen, hogy üzleti titokként kezelik, mennyi pénzre tettek szert.

Halász Miklós
2001. 11. 13. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Kajak-kenu -

Vass György, az egyesület elnöke annyit azért elárul, hogy a sztárok szerződtetésére és díjazására az idén 26-27 millió forintot költöttek. Ez rendkívül nagy befektetés a kajak-kenuban, illetve evezésben, tudniillik az olimpiai bajnok kajakos Storcz Botond, a világbajnok Fehérvári Vince és Hegedűs Róbert, valamint a kenus Hüttner Csaba mellett az evezés első magyar világbajnoka, Haller Ákos is szegedi versenyző lett. Vass György ugyanakkor leszögezi, hogy a beruházásnak vége, több világklasszist nem szerződtetnek, pedig többen is jelentkeztek, hogy szívesen folytatnák Szegeden a pályafutásukat. Azért parancsoltak megálljt, mert a saját nevelésű fiataloknak szeretnének kiugrási lehetőséget biztosítani. Van is remény arra, hogy az ifjú klasszisok – Molnár Péter, Pusztai István, Szélpál Csaba, Almási Gergely és Joób Márton – 2004-ben bekerüljenek az athéni olimpiára utazó csapatba.
A szakma nem irigy a szege-diekre, főként, mert a versenyzők elsősorban gazdaságilag bajba jutott egyesületekből érkeztek Szegedre. Storcz Botond és a többiek nem győzik hangsúlyozni, hogy az olimpiára való nyugodt felkészülés miatt költöztek a Tisza partjára. Ám az sem mellékes, hogy a versenyzés nyugodt körülményeit a klub vezetése milyen nagy erőfeszítéssel teremtette meg úgy, hogy közben sok szegedi egyesület napi gondokkal küszködik.
A vízisport-egyesület irányítói visszafogottan beszélnek a siker-sztori hátteréről, csak azt emlegetik, hogy nagyon sokat talpaltak, éjjel-nappal keresték a kapcsolatot tehetős sportbarát cégekkel. Mint mondják, nem tettek mást, csak meggyőzték támogatóikat arról, hogy kiemelkedő reklámhordozó a legsikeresebb magyar sportág.
A Szegedre érkezettek hatása rendkívüli, egyre több gyerek jár kajakozni, kenuzni, evezni a vízitelepre. Sikerült az evezős szakosztály versenyzői létszámát százra felduzzasztani, most azt tervezik, hogy az egyetemeket és a főiskolákat is megnyerik az ügynek. A jövő nyáron – oxfordi mintára – hírverésként a Tiszán megrendezik az európai nagyvárosok nyolcas regattáinak küzdelmeit.
Nem titkolt cél, hogy Szeged nagyhatalom legyen a vizes sportágakban. Kapóra jöhet a vágyak valóra váltásához, hogy jövőre a Maty-éri Széchenyi-evezőspályán rendezik meg a kajak-kenu Európa-bajnokságot, és a létesítményt csaknem 200 millió forintos költséggel tovább fejlesztik, szinte stadionná építik.
Az Ifjúsági és Sportminisztérium kiemelt nemzeti sportcentrumként kezeli az objektumot, hiszen a szakemberek szerint ez az egyik legjobb adottságú pálya a világon. Abban is reménykednek a szegediek, hogy a Széchenyi-evezőscentrum hamarosan állandó helyszíne lesz a magyar kajak-kenu válogatott felkészülésének, ami a város jövője miatt sem közömbös.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.