- Labdarúgás -
Tökéletesen igazságos sorsolást még nem találtak ki, hiszen minden esetben lesznek olyan országok, ahol Fortuna kegyeit vagy kegyetlenségeit emlegetik. A puszani ceremóniát követően azonban egyöntetű volt a vélemény: az F csoport résztvevőivel senki nem cserélne, hiszen az argentinok, az angolok, a svédek és a nigériaiak egyaránt bejuthatnak a nyolcaddöntőbe, és még az sem lenne csoda, ha a pillanatnyilag a végső diadalra is esélyesnek tartott argentinok csomagolhatnának a csoportmérkőzések végén.
A dél-amerikaiakban azonban ez fel sem merült, a csapat technikai igazgatója, Jose Pekerman kijelentette: – Egyértelműen a mi csoportunk a legerősebb, de nem panaszkodunk, nekünk játszani kell, s várhatóan Anglia lesz a legnagyobb ellenfelünk.
Az angolok svéd kapitánya, Sven-Göran Eriksson szerint ilyen szinten már nincs könnyű csoportbeosztás: – Ha jó napot fogunk ki, bárkit legyőzhetünk. Remélem, a szerencse, ami most elpártolt tőlünk, júniusban velünk lesz, s akkor nem csupán három mérkőzést játszhatunk a vb-n.
Az utóbbi időben rengeteget botladozó brazil válogatott viszont fellélegezhet. A brazil szövetségi kapitány, Carlos Alberto Parreira szerint minden idők legjobb csoportbeosztása a mostani: – Ilyen könynyű négyesre még álmomban sem gondoltam. Ha innen nem sikerül továbbjutni, akkor a legjobb, ha az egész csapat menedékjogot kér Japánban. A csoportmeccsekkel hangolódunk rá a folytatásra.
Falcao, az egykori válogatott játékos az O’Globo televízióban az argentinok nehéz sorsolásának örült: – Ez óriási, életem egyik legboldogabb napja. Nekünk csak edzőpartnerek jutottak, az argentinok pedig kiesnek a nyitófordulóban. A nyolcaddöntőben a belgák, a japánok vagy az oroszok következhetnek, és ők sem veszélyesek.
Parreirához hasonlóan fogalmazott Franz Beckenbauer is a németek riválisairól (Írország, Szaúd-Arábia, Kamerun) és a továbbjutásról: – Kellemes ellenfeleket kaptunk, azt hiszem, az angolok szívesen cserélnének velünk. Kamerun a legveszélyesebb, de ha innen nem jutunk tovább, akkor be lehet zárni a boltot. Elvileg a nyolcaddöntő sem jelenthet gondot, jó ágra kerültünk.
A címvédő Franciaország a világbajnokság nyitótalálkozóján, május 31-én Szöulban Szenegál ellen lép pályára, majd Uruguay és Dánia lesz az ellenfele, s ebből a négyesből egy világbajnoknak illik továbblépnie. – A nyitómérkőzés mindig rendkívül nehéz, mindegy, hogy a címvédő vagy egy világbajnoki újonc szemszögéből nézzük – jegyezte meg Roger Lemerre francia szövetségi kapitány. – Bruno Metsu, a szenegáli kapitány sokáig tanult Franciaországban, ezért sem örülök annak, hogy ellenük kezdünk. A folytatásban pedig az uruguayiak is alaposan megnehezíthetik a dolgunkat, mert mostanában nem játszunk jól a dél-amerikai csapatok ellen.
Csoportbeosztások A csoportokból az első két helyezett jut be a nyolcaddöntőbe, ahonnan egyenes kieséses rendszerben folytatódnak a küzdelmek.
A
Franciaország
Dánia
Uruguay
Szenegál
B
Spanyolország
Szlovénia
Paraguay
Dél-afrikai Közt.
C
Brazília
Törökország
Kína
Costa Rica
D
Koreai Közt. Portugália
Lengyelország USA
E
Németország
Írország
Szaúd-Arábia
Kamerun
F
Argentína
Svédország
Anglia
Nigéria
G
Olaszország
Horvátország
Ecuador
Mexikó
H
Japán
Oroszország
Belgium
Tunézia
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
