-KÉZILABDA-
Csak az utolsó pillanatban, közvetlenül a mérkőzés előtt dőlt el, hogy az oroszok elleni negyeddöntőn sem léphet pályára Radulovics Bojana. A spanyolokkal vívott csoportmérkőzésen bokasérülést szenvedő dunaújvárosi átlövő ugyan szerdán és csütörtökön is edzett, ám az irányváltoztatásnál még fájdalmai voltak, így nem vállalta a játékot. Mocsai Lajos szövetségi kapitány ennek ellenére úgy vélte: nem ez, hanem az dönti el a csatát, hogy az orosz beállósokat sikerül-e semlegesíteni.
Már a találkozó előtt érthetően feszültek voltak a magyar játékosok, az önbizalmukat növelhette viszont, hogy Oroszország ellen tétmérkőzésen 1994 óta nem kapott ki a válogatott. Akkor a németországi Európa-bajnokságon, Oldenburgban 27-19-re győzött az orosz csapat, de a mai együttesben nem sok játékos akad, aki átélte az akkori vereséget.
Sokkal fontosabb volt, hogy a Meranóban ellátogató kétszáz magyar szurkoló jóvoltából szinte hazai pályán érezhette magát a csapat, amelynek tartását bizonyítja: egyedüli válogatottként a mezőnyben félidei hátrányból Spanyolország és Kína ellen is fordítani tudott.
Ha eddig döcögött is a szekér azért a riválisok még nagyon is tartanak Farkas Ágneséktől. Az egyik norvég újságíró például szerdán kijelentette: magyar–norvég döntőt vár, s ez már azért is meglepő magabiztosságra utal, mert az ő negyeddöntőbeli ellenfelük, Franciaország sem tűnt könnyű riválisnak. A mérkőzés előtt csak remélhettük, hogy ez a szimpátia általános a skandináv országban, hiszen az oroszok elleni csatát norvég bírópáros dirigálta.
A reményeket táplálta, hogy jól kezdte a játékot a magyar csapat, ám 2-0-s vezetése után leblokkolt, és az oroszok két perc alatt fordítottak (3-2). Mint ezen a vb-n már többször, a válogatott arra kényszerült, hogy jobb híján próbáljon lépést tartani az ellenféllel. Trefilov kapitány játékosai a félidő jelentős részében két-három góllal vezettek, s a magyar egyenlítés azért nem sikerült, mert a mieink kapkodva, rengeteg hibával támadtak. Nem csoda, ha a játékrész végére ismét feltámadó orosz válogatott a szünetre ötgólos előnyt szerzett (15-10).
A 2. félidő elejétől rémálommá vált a találkozó a mieink számára. Az oroszok sorozatban lőtték a gólokat, s a játékrész derekán már tizenegy találattal is vezettek. Oroszország végül 30-23-as győzelemmel jutott be a legjobb négy közé.
Negyeddöntő, további eredmények: Franciaország–Norvégia 26-29, Dánia–Ausztria 27-26, Jugoszlávia–Svédország 32-18.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
