Sárfalvi Péter tovább tusakodik

Sárfalvi Pétert a Jóisten öttusázónak teremtette, mert fizikailag és lelkileg is alkalmas erre a nehéz, összetett sportágra. Édesapja, Sárfalvi Béla nem csupán válogatott öttusázó volt, hanem edzőként fiát is a nemzetközi élmezőnybe vezette. A Csepel 32 éves sportolója az elmúlt évtizedben sok sikert elért, mégis úgy érzi, még nem teljes az éremgyűjteménye.

Salánki Miklós
2002. 03. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Öttusa -

Az elmúlt évtized egyik legeredményesebb öttusázója, Sárfalvi Péter négy világbajnoki és öt Európa-bajnoki aranyéremmel büszkélkedhet, azonban gazdag gyűjteményéből hiányzik az egyéni versenyben nyert világbajnoki érem. Sok-sok nemzetközi versenyen győzött, de a világversenyeken többször „ellovagolt a dobogó mellett”, pedig ebben a tusában is a jók közé tartozik, a nemzetközi viadalokon általában jó teljesítményt nyújtott.
– Nehéz szakmai magyarázatot találni arra, hogy a világversenyeken miért lovagoltam gyengébben – mondta Sárfalvi Péter. – Ez a versenyszám ugyan nem az erősségem, de nem is a gyengém. Elismerem, nem mindig a ló hibázott. Visszagondolva talán az esélyesség terhét a nyeregben nem tudtam elviselni. Persze, kár ezen rágódni, a sok balszerencse után lehet még nekem is szerencsém. S példaképem, Balczó András is harmincnégy évesen nyert olimpiát. Éppen ennyi leszek az athéni olimpia idején.
A sikeres évek után Sárfalvi tavaly hullámvölgybe került, a világbajnokságon csak egyéniben indulhatott, s tizedik helyezésével nem cáfolta a válogatás helyességét, sőt a fiatalabb öttusázóink kitűnően szerepeltek, Balogh Gábor első, Horváth Viktor második lett, és csapatunk is aranyérmet nyert. Mindezek után felmerült, hogy befejezi a versenyzést.
– Sokat gondolkodtam azon, mit tegyek. Végül a folytatás mellett döntöttem. Elsősorban azért, mert annál eredményesebb volt a pályafutásom, hogy érem nélküli év után hagyjam abba. Ráadásul, a fizikai számokban a világbajnokságon is jó teljesítményt nyújtottam, ami jelezte, hogy az erőnlétemmel még nincs baj. Az idei év meghatározó lesz, mert ha sikerül visszakerülnöm a világbajnoki csapatba, akkor valószínűleg az athéni olimpiáig öttusázom. Ebben segítséget jelent, hogy az egyesületem, a Csepel-Dunapack a nehéz időszakban is kitartott mellettem, és biztosította a támogatást a nyugodt felkészüléshez.
Ha valaki, akkor Sárfalvi Péter kiérdemelte ezt, hiszen az egyik leghűségesebb magyar sportoló, szinte példátlan módon 1978 óta a Csepel színeiben versenyez. Még akkor sem hagyta ott egyesületét, amikor edző-édesapja a Honvédba szerződött.
A harminckét éves öttusázó „próbaéve” remekül kezdődött, mert február végén hibátlan teljesítménnyel, 5824 pontos eredménnyel megnyerte a budapesti nemzetközi fedett pályás versenyt, amely ugyan még nem volt válogató, de azért jelzi, az eddigi felkészülése megfelelően sikerült.
– A Steffl-kupa megnyerése jót tett a megfogyatkozott önbizalmamnak, de a helyzetemet nem könnyíti meg. Nagyon nehéz lesz ugyanis visszakerülni a csapatba. Az idén kevés Világkupa-versenyt rendeznek Európában, ezért csak két-két válogató viadalunk lesz. Számomra két hét alatt eldől minden, április végén Németországban, majd május elején Budapesten indulok Világkupa-versenyen.
Sárfalvi Péter számára azért is sorsdöntő idény következik, mert augusztusban Budapesten rendezik a Világkupa-döntőt, amely az első kvalifikációs viadal lesz az athéni olimpiára. Vitathatatlan, a Csepel öttusázója sportszerű és példamutató pályafutásával kiérdemelte az érmes búcsút. Sárfalvi azonban tisztában van azzal, az érdemekért a világversenyen nem jár érem, azért kemény csatában, tusakodni kell.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.